T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukrainlastel on Jatsenjukist lõplikult kõrini

Kadri Veermäe
, toimetaja
Facebook
Comments
Ukraina peaminister Arseni Jatsenuk sattus möödunud kuul parlamendis puhkenud sõnasõja käigus Petro Porošenko bloki saadiku Oleh Barna ebamugavasse haardesse.
Ukraina peaminister Arseni Jatsenuk sattus möödunud kuul parlamendis puhkenud sõnasõja käigus Petro Porošenko bloki saadiku Oleh Barna ebamugavasse haardesse. Foto: Stringer/Sputnik

Ukraina peaministril Arseni Jatsenjukil seisab täna tõenäoliselt ees umbusaldushääletus ning nagu teatas üks parlamendiallikas eile uudisteagentuurile Reuters, valitseb ülemraadas peamiselt meelsus, et valitsusel on aeg toolid tühjaks teha.

Teades, et Jatsenjuki toetusreiting on nüüd juba kuude kaupa olnud väga madal, ei ole asjade areng eriti üllatav. Paari nädala eest tehtud küsitluse järgi toetas teda alla ühe protsendi vastanutest, kuid palju paremini ei läinud ka president Petro Porošenkol, keda soosis viis protsenti uuringus osalenutest.

Paljud Ukrainas lootsid, et reformidega tehakse algust pärast mullusügisesi kohalikke valimisi, kirjutas oma värskes numbris väljaanne Economist. «Tegelikkus osutus vastupidiseks. Jatsenjuk keskendus ühekohalistest toetusnumbritest hoolimata oma töö säilitamisele ning ebapädevat peaprokuröri [Viktor Šokinit] toetanud Porošenko on näinud samuti oma usaldusväärsust rahva seas kokku sulamas,» kirjutas Briti majandusajakiri.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles