Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.02.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Nädalavahetuse rahvakogunemisi märgistasid parkimistrahvid Tagakülg Riik hakkab rongavanema asemel ise elatist maksma (3) Minister taunis riigikaitsetöötajate kuulumist Odini sõdalaste sekka Politsei püüdis punase tule eirajaid Eesti lühiuudised Maarjamäe loss valmistub suureks remondiks NATOt pitsitab Kaliningradi pudelikael (3) Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Majandus Majanduse lühiuudised Tulu deklareerimist takistas tehniline tõrge Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Välismaa Kahtlus: Rooma paavst harrastas kuramaaži Välismaa lühiuudised Ukrainlastel on Jatsenjukist lõplikult kõrini Süüria umbsõlm ei hargne Palts võitleb Krimmis unistuste kuurordi nimel (3) Arvamus Veebikommid Eerik-Niiles Kross: Putini sõda kui silmamoondus (29) Arko Olesk: haruldased teaduslained (1) Juhtkiri: raporteid loetagu rahulikult, rahu nimel Hannes Vallikivi: piirist kunsti ja keelatud porno vahel (10) Ahto Lobjakas: Odini püss seinal (41) Postimees 1934. aastal: mustamütsimeeste koosolek Kultuur Ants Juske kolm hüpet Nii nad tapsidki meie Ferdinandi… Taanlaste sõjafilm seab vaataja ebamugavasse olukorda Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: järjekordne elu tähtsaim hooaeg Kolm suursoosikut jätkavad tiitlijahti, avalöögi teevad PSG ja Chelsea Koondist kannustavad lisajõud ja uus lootus Norbert Hurt: Flora koormused on läinud intensiivsemaks ja individuaalsemaks Tallinn Nädalavahetuse rahvakogunemisi märgistasid parkimistrahvid Tarbija G5, Z6, S7, P9, M10 ja Mi5 – staaripotentsiaaliga uustulnukad Tartu Lasteaedade ja rattateede euroraha hakkas liikuma Veebruar üllatab suurveega Parem varblane peos Kui taastaks pool Kivisilda? (1) Tartlaste idee aitab tuhandeid sportlasi Viljandist tulija töötab Toomemäel Pastorist laulupeopresident kahe tule vahel (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veebruar üllatab suurveega

2 min lugemist
Pedja jõgi on veebruari kohta üsna kõrge, eile oli jõe tase Puurmani juures 75 cm üle mõõdulati nulli. Reedel, kui vesi oli veel 17 cm kõrgem, loksus see luhal. FOTO: Kristjan Teedema

Emajõe üks toitja, Pedja jõgi, laiutas reedel Puurmani lähistel juba luhal, eile oli vesi veidi taandunud. Jõudsalt on kosunud ka Emajõgi ning teised veekogud. Käes on suurveeaeg, kinnitas hüdroloog Ene Randpuu.

Tellijale Tellijale

Pandivere kõrgustikult algava Pedja jõe veetase küündis eile kella kolme ajal päeval Puurmani vallas Tõrve mõõdupunktis 75 sentimeetrit üle hüdroloogide mõõdulati nulli. Seda on üsna palju, kui arvestada, et Pedja jõe pikaajaline keskmine kõrgus on veebruaris 32 sentimeetrit üle nulli.

Reedel oli Pedja jõgi Puurmani juures veel kõrgem, 92 sentimeetrit üle nulli, ning Tartu poolt minnes vasakut kätt jääv luht oli vee all. «Pedja jõe veetasemel on olnud juba mitu tippu,» ütles keskkonnaagentuuri hüdroloogiaosakonna Tartu regiooni spetsialist Ene Randpuu.

15.02.2016 17.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto