N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maarjamäe loss valmistub suureks remondiks

Postimees
Maarjamäe loss valmistub suureks remondiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile kolisid remondi teelt prügimäele Eesti Kommunistliku Partei esimese sekretäri Karl Genrihi poeg Vaino paraadportree ja kaheksa köidet «Eesti nõukogude entsüklopeediat».
Eile kolisid remondi teelt prügimäele Eesti Kommunistliku Partei esimese sekretäri Karl Genrihi poeg Vaino paraadportree ja kaheksa köidet «Eesti nõukogude entsüklopeediat». Foto: Mihkel Maripuu

Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks saab ajaloomuuseumi Maarjamäe loss korda ning hoones ja pargis avatakse ajalookeskus. Eile kolisid remondi teelt prügimäele Eesti Kommunistliku Partei esimese sekretäri Karl Genrihi poeg Vaino paraadportree, kaheksa köidet «Eesti nõukogude entsüklopeediat» koos lisaköitega, mõned vähem väärtuslikud taiesed ja hulk igavamapoolset kirjavara. Ehituse esimeses etapis renoveeritakse 8,4 miljoni euro eest Maarjamäe suvemõis ja park. Järgmisel, Eesti Vabariigi juubeli aastal avatakse renoveeritud lossis ajaloomuuseumi suurnäitus «Minu vaba riik».

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles