Margus Punab: klassikaline peremudel on ammu mittetoimiv, perekonnaseadus arvestagu sellega

Meestearst Margus Punab FOTO: Elmo Riig / Sakala

Ühiskonda lõhestav vaidlus paarisuhete reguleerimise üle tuleks otse, terviklikult ja ausalt lahendada muudatustega perekonnaseaduses, kirjutab meestearst Margus Punab.

Tellijale Tellijale

Kuidas saavutada, et Eestis elaks kaks miljonit inimest? Sisuliselt on vaid kaks teed – suurenenud sündimus ja immigratsioon. Viimase erivariandiks võiks pidada ka eesti juurtega inimeste tagasimeelitamist.

On üsna selge, et meie ühiskond ei suuda leppida kontrollimatu ja meie jaoks väga kaugest kultuuriruumist lähtuva massiimmigratsiooniga. Keerulisemate lahendusteede realiseerumiseks on aga hädavajalik meie inimeste elukeskkonna ja elukvaliteedi kiire kasv. Mida tähendab hea elu? Minu nägemuses eelkõige seda, et igal inimesel on garanteeritud vabadus toimida vastavuses oma loomuomadustele.

Ainsa piirina selle vabaduse teel võiks olla olukord, kus üksikisiku vabadused hakkavad piirama teiste isikute vabadusi ja õigusi. Jätkuvalt ja isegi üha sügavamalt paljude kultuuriliste tabude käes vaevlevate naaberriikidega võrreldes annaks mittevajalike piirangute kaotamine meile olulise konkurentsieelise.

16.02.2016 18.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto