N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa meediakanalid vahetasid omanikke

Facebook Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Üleeile hakkas Venemaal kehtima seadus, mille järgi pidid välismaistest omanikele kuuluvad meediakanalid müüma või andma suure osa oma aktsiatest üle kohalikele partneritele. 

Uue korra järgi ei tohi välismaa ettevõtete omandusse kuuluda mitte üle 20 protsendi osakutest. Riiklik massimeedia järelevalveorgan Roskomnadzor andis teada, et oli saanud meediaettevõtetelt juba 821 märguannet – sellest, et nad tegutsevad seadusega kooskõlas. Suures osas omanikemuutusi teinud ettevõtetes pole veel jõutud senist tooni kuigivõrd muuta.

Näiteks vahetas peremehi telekanaleid STS ja Pipar haldav kompanii STS-Media, millest 75 protsenti kuulus enne Rootsi emafirmale MTG. Sama protsent läks nüüd ärimees Ališer Usmanovi, tema partneri Ivan Tavrini ja nende firma ЮТВ alla. Ülejäänud veerand jäi Küprosel registreeritud ettevõtte Telcrest kaudu Vene ärimehele Juri Kovaltšukile.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles