K, 18.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Virumaa jääks Venemaa tuumaõnnetuse ees kaitsetuks

Andres Reimer
, majandusajakirjanik
Ida-Virumaa jääks Venemaa tuumaõnnetuse ees kaitsetuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Sosnovõi Bori uue tuumaelektrijaama LAES-2 reaktori ehitamine. Ehitusplatsi väravas.
Sosnovõi Bori uue tuumaelektrijaama LAES-2 reaktori ehitamine. Ehitusplatsi väravas. Foto: ITAR-TASS/ScanPix

Leningradi oblasti keskkonnakaitsjad löövad häirekella, sest nende hinnangul ohustab Sosnovõi Boris peatselt valmiv tuumajaam ka Narvat ja Sillamäed, sest ehitajad pigistavad ohutusnõuete ees silma kinni.

«Kui Leningradi tuumajaamas peaks juhtuma Tšornobõli- või Fukushima-laadne õnnetus, levib radioaktiivne pilv kahe tunni jooksul saja kilomeetri raadiuses,» ütleb Eestile lähimas tuumalinnas Sosnovõi Boris tegutsev keskkonnakaitsja Oleg Bodrov. «Sosnovõi Borist lähtuv saaste võib täielikult katta Peterburi linna, kuid ka osa Eesti territooriumist.»

Bodrov räägib ohutsoonist, mis jääb kardetava suurõnnetuse otsesest mõjust puutumata, kuid kus toiduained, vesi ja kariloomad saastatakse radiatsiooniga.

Ameerika Ühendriikides peetakse ohutsooniks, kus tuleb keskkonda pidevalt ja teravdatud tähelepanuga jälgida, 80-kilomeetrise raadiusega ala, venelased peavad ohustatuks märkimisväärselt suuremat ala – saja kilomeetri raadiuses tuumajaamast. Ameeriklaste mõõdupuu järgi jäävad Eestis ohutsooni Narva, Narva-Jõesuu ja osa Vaivara vallast, venelaste mõõdupuuga lisaks Sillamäe linn.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles