Sisukord
Sport
Tänane leht
17.02.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Maksuametnik jagab soovitusi tuludeklaratsiooni täitmiseks (2) Kommunismiohvrite memoriaali küsimus on endiselt lahtine Õiguskomisjon arutab kooseluseaduse tulevikku järgmisel nädalal Õpetajad otsivad üha sagedamini õigust töövaidluskomisjonist (1) Aukodanike nimetamine tekitab Tartus erimeelsusi Energia avastuskeskuses näeb Maa aardeid Taastusraviasutused vihastasid riigi peale Riik avaldas tänu elupäästjatele Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Suhtelises vaesuses elab iga viies Ida-Virumaa jääks Venemaa tuumaõnnetuse ees kaitsetuks (5) Välismaa Venemaa meediakanalid vahetasid omanikke Välismaa lühiuudised Saatjata alaealiste üksildane elu Rootsis (2) Seksuaalõpe saab pagulasnoorte integratsiooni osaks Jatsenjuk jäi veel ametisse Arvamus Ott Lumi: liidri igatsus (1) Taavi Minnik: vihased inimesed Ameerikas (6) Veebikommid Erkki Bahovski: Moskva külm või kuum sõda? Juhtkiri: Kumu edu ja sünnivalud Postimees 1939. aastal: «saapatööstur» ehitas kellassepale õhulosse Margus Punab: klassikaline peremudel on ammu mittetoimiv, perekonnaseadus arvestagu sellega (11) Kultuur Kumul on täna sünnipäev, seda ei juhtu iga päev Kolm tööd Kumu uuelt püsiekspositsioonilt Sport Spordi lühiuudised Vaimne puhkus harrastajana WRC-sarjas kihutades Süüria revolutsiooni laulev väravavaht Eesti kordab Rio olümpial ajaloolist saavutust Tehisjalaga kaugushüppaja võib Rios tavasportlastelt kulla röövida (1) Tallinn Inglise kolledži sihtasutus jätkab lastevanematelt annetuste nõudmist Kommunismiohvrite memoriaali küsimus on endiselt lahtine Tarbija Vähihaige ei pea enam valu kannatama (2) Katse: kui tõhus on eestlaste leiutatud taskuapteek? Tartu Hüvasti, Rock! Tere tulemast, Postimees! Aukodanike nimetamine tekitab Tartus erimeelsusi (6) Lasteaiad võtsid suusakooli hästi vastu Osa raamatukogude tööajast kulub tarbetutest köidetest vabanemiseks Raamatuid päästab hukust teisele ringile minek Tänavail vuravad peagi elektrirattad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hüvasti, Rock! Tere tulemast, Postimees!

2 min lugemist
FOTO: Artur Kuus

Viisteist aastat Tartu korvpalli esindusmeeskonda toetanud Saku õlletehas loobub nimesponsori kohast ning järgmisest hooajast saab klubi uueks nimeks ilmselt Tartu Ülikool / Postimees.  

AS Eesti Meedia juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul pole Tartu ülikooliga kirjalikku kokkulepet veel sõlmitud, aga põhimõtteline jah-sõna on antud.

«Sisuliselt oleme kokku leppinud, nüüd tuleb detailid lahti rääkida. Juba sel nädalal on Tartus esimene koosolek,» lausus ta.

Viieks aastaks

Nuutmanni sõnul on nimesponsoriks asumine loogiline samm.

«Kui vaadata, millised spordialad on Eestis populaarsed ning rahva ja fännide mõttes suured, siis kindlasti Tartu korvpall seda on. Tartu linn ja ülikool on sinna kõvasti panustanud. Nüüd tahame ka meie oma õla alla panna,» lausus ta.

Kui suure summaga Tartu esindusmeeskonda toetama hakatakse, ei soovinud Nuutmann veel täpselt öelda, kuid kinnitas, et leping sõlmitakse viieks aastaks. «See on pikaajaline ja vastutustundlik projekt ning me tahame, et uue nimega korvpalliklubi Tartu Ülikool / Postimees oleks vähemalt sama edukas või edukam ka tulevikus,» selgitas ta.

Tartu ülikooli kantsleri Andres Liinati sõnul peaks uus leping andma klubile juurde kindlust. «Emotsionaalses mõttes oli Rock hästi vinge spordibränd. Eesti parim. Aga tema viieteistaastane elutsükkel saab läbi. Asemele tuleb uus nimi ja finantsilises mõttes oleme ehk suurema potentsiaaliga,» lausus Liinat.

Ta märkis, et sedavõrd pikaajalist toetuslepingut pole klubil varem õnnestunud sõlmida.

«See annab stabiilsust ja kindlust juurde nii klubile, mängijatele, treeneritele kui fännidele,» lisas Liinat. Samas tõdes kantsler, et emotsionaalses mõttes tuleb «alustada re-brändinguprotsessi». «Sponsorid tulevad ja lähevad, aga klubi peab jääma,» lausus Liinat.

Detailid selguvad

Kantsleri kinnitusel jääb Saku Tartu meeskonna toetajaks edasi. «Finantsilises mõttes võtab Saku koha üle Eesti Meedia, aga Saku toestussumma jääb mingis mahus alles,» lausus Liinat. Ta tõdes, et Saku taandumine andis klubile palju uut tõuget. «Oleme kohtunud paljude uute potentsiaalsete toetajatega ja loodetavasti lisandub peale nimesponsori veel suuremaid toetajaid.»   

Käimasolevate läbirääkimiste käigus peaks selguma ka see, kuidas korvpalliülekanded tulevikus Postimehe lugejateni tuuakse.

Samuti pole veel teada, millise disaini ja värvitoonidega tulevad mängijate võistlusvormid. «Üks mõte on teha kolm vormi, mis on pallimängudel väga tavaline. Näiteks sinine, must ja valge. Aga see on ainult idee,» ütles Liinat.

Kantsleri sõnul jõutakse Eesti Meedia ja Tartu ülikooli vahel sel kuul ka suurema raamlepinguni, mis puudutab mõlema poole põhitegevust. «Meie poolt vaadates näiteks tasemeõpe, täiendõpe, uuringud. Eesti Meedia poolt kanalid,» ütles Liinat.

Saku toetus jääb

Saku õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein ütles nimesponsori kohast loobumise kohta, et Postimehe kaasamisest võidavad nii praegused sponsorid, klubi fännid, Tartu linn kui meeskond tervikuna. «Toetajate rivvi lisandub Eesti üks tuntumaid kaubamärke, kes on huvitatud tihedast ja sisulisest koostööst meeskonna arendamisel,» lausus Kastein. Ta kinnitas, et Saku jääb Tartu korvpalliklubi toetajaks edasi.

«Oleme Tartu meeskonnaga teinud koostööd juba üle viieteistkümne aasta, toetanud üksteist ka rasketel aegadel ning jääme ka edaspidi toetama. Veelgi enam – Saku huvi on vaadata korvpalli kui spordiala arendamist laiemalt,» ütles Kastein.

Seotud lood
    16.02.2016 18.02.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto