Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
17.02.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Maksuametnik jagab soovitusi tuludeklaratsiooni täitmiseks (2) Kommunismiohvrite memoriaali küsimus on endiselt lahtine Õiguskomisjon arutab kooseluseaduse tulevikku järgmisel nädalal Õpetajad otsivad üha sagedamini õigust töövaidluskomisjonist (1) Aukodanike nimetamine tekitab Tartus erimeelsusi Energia avastuskeskuses näeb Maa aardeid Taastusraviasutused vihastasid riigi peale Riik avaldas tänu elupäästjatele Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Suhtelises vaesuses elab iga viies Ida-Virumaa jääks Venemaa tuumaõnnetuse ees kaitsetuks (5) Välismaa Venemaa meediakanalid vahetasid omanikke Välismaa lühiuudised Saatjata alaealiste üksildane elu Rootsis (2) Seksuaalõpe saab pagulasnoorte integratsiooni osaks Jatsenjuk jäi veel ametisse Arvamus Ott Lumi: liidri igatsus (1) Taavi Minnik: vihased inimesed Ameerikas (6) Veebikommid Erkki Bahovski: Moskva külm või kuum sõda? Juhtkiri: Kumu edu ja sünnivalud Postimees 1939. aastal: «saapatööstur» ehitas kellassepale õhulosse Margus Punab: klassikaline peremudel on ammu mittetoimiv, perekonnaseadus arvestagu sellega (11) Kultuur Kumul on täna sünnipäev, seda ei juhtu iga päev Kolm tööd Kumu uuelt püsiekspositsioonilt Sport Spordi lühiuudised Vaimne puhkus harrastajana WRC-sarjas kihutades Süüria revolutsiooni laulev väravavaht Eesti kordab Rio olümpial ajaloolist saavutust Tehisjalaga kaugushüppaja võib Rios tavasportlastelt kulla röövida (1) Tallinn Inglise kolledži sihtasutus jätkab lastevanematelt annetuste nõudmist Kommunismiohvrite memoriaali küsimus on endiselt lahtine Tarbija Vähihaige ei pea enam valu kannatama (2) Katse: kui tõhus on eestlaste leiutatud taskuapteek? Tartu Hüvasti, Rock! Tere tulemast, Postimees! Aukodanike nimetamine tekitab Tartus erimeelsusi (6) Lasteaiad võtsid suusakooli hästi vastu Osa raamatukogude tööajast kulub tarbetutest köidetest vabanemiseks Raamatuid päästab hukust teisele ringile minek Tänavail vuravad peagi elektrirattad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raamatuid päästab hukust teisele ringile minek

4 min lugemist
Tartu majaomanike ühingu taaskasutuskeskuses (Jaamamõisa 30) leidub tarvitatud mööbli ja muu üleliigseks osutunud kraami hulgas riiuleid vanade raamatutega. FOTO: Kristjan Teedema

Leidub kodusid, kus ei ole ühtegi raamatut. Vastu-  kaaluks leidub selliseidki,  kus kirjasõna on täis riiulid  ja kapid ja lauad ning kus  raamatud on ühel hetkel  jalus ega lase elada. Kas  tõesti toppida üleliigsed  vanapaberikonteinerisse?

Tellijale Tellijale

Leidub kirglikke raamatukogujaid. Ühe tartlasest filosoofi ja bibliofiili kohta räägitakse anekdooti, et tal on nii palju kirjavara, et ta ostis teise korteri, mis täita riiulite ja raamatutega, ja mõne aasta pärast järgmise korteri. Üleliigset köidet ta oma kollektsioonist ei ole leidnud.

Ei pea olema bibliofiil ja filosoof, et raamatuid armastada. Igast eksemplarist vaatab vastu autori või koostaja mõttetegevus ja kirjutamisele kulunud aeg, keegi on näinud vaeva kujundamise, trükkimise, müümisega. Kuidas saata sellist asja paberipurustajasse?!

16.02.2016 18.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto