Iga uus on unustatud vana – puitehitised tulevad taas

Puidutööstuskontserni Lemeks 2014. aastal valminud kolmekorruselises puidust ja klaasist peakorteris Tartus töötab ligi 60 inimest. Hoone arhitekt on Eero Endjärv ja sisekujundaja Kätlin Ölluk.

FOTO: Margus Ansu

Et mood käib ikka ringiratast, pole kellelegi üllatus. Säärane tõde peab paika ka ehituskunstis. Nii on üle aastakümnete taas moodi läinud puit kui suurepärane ehitusmaterjal.

Eramajade valdkonnas on puitu taas üsna hoogsalt kasutama hakatud, aga korter- ja büroohoonete puhul on areng ses vallas tagasihoidlikum.  Osaliselt ka seepärast, et praeguste regulatsioonide järgi tohib standardlahendusi kasutades ehitada kuni neljakorruselist puithoonet. «Samas, kui suudetakse tõendada hoone ohutust, on võimalik ehitada ka kõrgemaid hooneid. Kahjuks on Eestis selle valdkonna spetsialistidest suur puudus. Skandinaaviamaades on hoonele individuaalse tulekahju analüüsi tegemine küllalt levinud, kuid Eestis kahjuks sellist praktikat veel ei leia,» tõdeb Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja.

Tagasi üles