Sisukord
Arvamus
Tänane leht
18.02.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Okupatsioonide muuseumist saab Vabamu (1) Raplamaa sünnipäevapeol tarbisid lapsed narkootikume Minister lubab ravijärjekorra lühenemist järgmisel aastal (1) Karin Tammemäe soolod Selgusid parimad maakonnalehtedes ilmunud lood Koristustalgud Keskerakonnas (3) Põhja-Tallinna vanem sai päevapealt sule sappa Eesti lühiuudised Kasel mahl juba liigub (1) Esikülg 18. veebruar Majandus Majanduse lühiuudised Talleggi munadest sai ajalugu 500-eurosed kaovad ilmselt peagi käibelt Välismaa Hiina näitab ameeriklastele musklit Välismaa lühiuudised Sarkozy presidendiunelm sai tõsise löögi Arvamus Merle Jääger: hoolivad lapsevanemad, tutvustagem lastele joodikueetikat (16) Rivo Noorkõiv ja Mikk Lõhmus: osavald pole võluvits (2) Toomas Uibo: Martini kinnas Eesti lennundusele (1) Kaido Pihlakas: millist jumalat teenib Eesti Odini sõdalaste ühendus? (11) Marti Aavik: äkki me polegi nii kurjad? (17) Päeva karikatuur Postimees 1994. aastal: Jüri Luik rääkis Riigikogus Eesti välispoliitika põhimõtetest Juhtkiri: laste mäng Kultuur President Päts dokumentaalfilmis «Tants vanakuradi vanaemaga» Hell unistuse laul Sport Spordi lühiuudised Balta ületas Stockholmis sise-MMi normi Tippvormis Klopp imes ruumi õhust tühjaks Tõnu Tõniste tuli EOK valimismängu tugeva kaardina PSG sai vajaliku võidu, Chelsea hinnalise värava Tallinn Karin Tammemäe soolod Põhja-Tallinna vanem sai päevapealt sule sappa Tarbija Näitus jutustab koduköögi loo kolmekümnendatest kaasajani AK Marti Aavik: äkki me polegi nii kurjad? (17) Tartu Mehaanikafirma koondub Tartusse (1) Forum Cinemas plaanib uut kino Eakad inimesed jäid seltskonnatantsuõhtust ilma Jääaja keskuse uuenenud näitus kutsub lumekoopasse Kultuurikandjad pälvisid tunnustuse Galerii: Nina külas kõrguvad jälle jäämäed Galerii: Västar, rüsa, hauskar ja männad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaido Pihlakas: millist jumalat teenib Eesti Odini sõdalaste ühendus?

2 min lugemist

Viimastel päevadel on nn Odini rühmitusest korduvalt kõneldud iga liiki meedias. Meil on vaba, iseseisev, demokraatlik riik, millel on olemas põhiseaduse ja seaduste alusel toimivad institutsioonid-asutused. Seniajani on nad Eesti avaliku korra ja julgeoleku kindlustamisega hästi hakkama saanud, isegi 2007. aasta aprilli massirahutusega, mille organiseerijal, kellele lisandusid kohalikud «kasulikud idioodid», olid ilmselgelt sidemed Venemaaga.

Tellijale Tellijale

Eestil on enamasti hästi toimiv politsei, seda kinnitavad ka avaliku arvamuse küsitlused. Avaliku korra ja julgeoleku tagamine Eestis on riigi kohustus ja prioriteet.

Aktiivsed ja vastutustundega kodanikud, kelle siiras soov on olla abiks avaliku korra ja julgeoleku kindlustamisel, võivad liituda seaduse järgi tegutsevate abipolitseinikega.

Abipolitseinikuks võib saada vähemalt 18-aastane ja põhihariduse omandanud Eesti kodanik. Seadus nimetab ka need asjaolud, mille puhul abipolitseinikuks ei võeta (näiteks karistatus teatud liiki kuritegude eest). Oma ülesandeid täites tegutseb abipolitseinik politsei- ja piirivalveameti nimel.

Tekib küsimus, miks ja kelle huvides on luua omaalgatuslik Odini sõdalaste rühmitus.

Ajalehtedes Eesti Päevaleht ja Postimees avaldatu järgi on selle ühenduse algatajad Helsingis elavad isikud. Ajakirjanduse põhjal on ühenduse algatajate-aktivistide hulgas ka inimesi, keda on kohus korduvalt kuritegude eest karistanud.

Avalikkusele on väidetud, et «ühendusega on liitunud ka mitu kõrgel kohal olevat kaitseliitlast ja kaitseväelast». Kuid samas on mitu neist kinnitanud, et nad on lisatud Odini nimekirja nende endi teadmata ja tahte vastaselt.

17.02.2016 19.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto