Sisukord
Eesti
Tänane leht
20.02.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Lapsega haiglasse läinud isa tekitas hämmeldust (3) Palju õnne Tagakülg Romantika keset talve Tartu naiste tugikeskus läks toetuse saamiseks kohtusse Eesti lühiuudised Lux Express esitab maanteeametile kahjunõude (9) Postimees katkestas Savisaart toetava kampaania avaldamise «Eesti laulu» teine poolfinaal Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist Keskerakond kaotas ainuliidri positsiooni (1) Male Esikülg 20. veebruar Mälumäng Teenetemärgid valmivad nõudlike meistrite silme all (3) Välismaa Türgi terrorirünnak jättis jälje ka ülemkogule Cameroni jaoks valgust ei paista Kõnelused jäid kestma Välismaa lühiuudised Kasakast endine tehasedirektor võitleb ajaloo eest Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1991. aastal: prognoos: 80% narvalastest soovib olla NSV Liidu koosseisus (1) Kolmas olümpia, lõpuks sportlasena Mees pidevas rahahädas (1) Nah sa koputad (3) Hea kirjanduse võit Artemi Troitski veste : Putinismi diskreetne võlu (5) Ksenia Repson-Deforge: maailm pole pöörlemast lakanud (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) Kultuur Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Luulehetk – hetk luules Koduperenaise lugu Hea kirjanduse võit Puhas rokenroll! Valus mälestus kuldsest ajast (2) Sport Spordi lühiuudised Unistus tippklubist annab Klavanile energiat Klavan tõusis Euroopa liiga parimaks Naiste võim Eesti olümpiakoondises Tarbija Töö ei tohiks konti murda AK Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Tantsud ümber tuludeklaratsiooni Appi tulevad Uku Musketärid Mati ja Volli seiklused Viimane veerg Peeter Langovitsi tagasivaade: päev, mida oodati aastaid Vene lavastaja: teater peab olema ühiskondliku diskussiooni keskuseks (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) President on rääkinud (17) Valus mälestus kuldsest ajast (2) Arter Riigi sünnipäeva puhul Erika Salumäe – eelisjärjekorrata iseendani (5) Mees, kes õpetas kanadalastele, mis on Eesti (1) Sirli Salumäe: kodumaavahetus on teinud minust tugevama inimese (2) Mustanahalised ja latiinod jäävad Oscari-peol vaeslapse ossa (2) Justin Petrone: kui Eesti polnud vaba (3) Kõvalt kohalt töötuks. Ei midagi katastroofilist (2) Gertu Pabbo paljulubav algus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erika Salumäe – eelisjärjekorrata iseendani

14 min lugemist
Erika Salumäe. FOTO: Liis Treimann

Hispaania taevas on just nüüd vaheldumisi tumedaid tormipilvi ja päikesepaistet, on vihmahoogude aeg. Äsja riikliku elutööpreemia pälvinud Erika Salumäe esitleb Arterile oma kodulinna ning avab hingeukse. 

Tellijale Tellijale

Hispaania päikese alla tervist ja äriõnne otsima läinud tandemi – Erika Salumäe ja Ene Veiksaare – veidi enam kui viis aastat kestnud ärisuhe ja sõprus leidsid neli kuud tagasi mitme teguri koosmõjul kurva lõpu.

Postimees vestles eri osapooltega ning meie käsutuses on materjalid ja tõendid, mis avavad mullu novembris meediasse jõudnu tagamaid. Järgnevast vestlusest ei saa avalik pesupesemine, sest kõik on ju valikute küsimus. Kroonika vahendusel saime teada, et üks tundis end reedetuna ja teine otsustas seepeale enesekaitseks öelda välja kaks vägeva väega sõna: alkohol ja vägivald. Siis jäi kõik vaikseks... Milline seos on Erikal nende kahe sõnaga ja miks tundis ta end reedetuna, sellest nüüd juttu tulebki. Ja veel paljust muustki, sest teie ees on äsja elutööpreemia pälvinud Erika Salumäe senise elu otsekoheseim intervjuu.

«Intervjuusid pole ma kaua andnud, aga täna võib seda teha. Juba sellepärast, et olen saanud endaga tasakaalu,» ütleb Erika Salumäe oma kodus Hispaanias tol neljapäeval, mil Eesti valitsus on määranud talle elutööpreemia.

19.02.2016 22.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto