Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.02.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Lapsega haiglasse läinud isa tekitas hämmeldust (3) Palju õnne Tagakülg Romantika keset talve Tartu naiste tugikeskus läks toetuse saamiseks kohtusse Eesti lühiuudised Lux Express esitab maanteeametile kahjunõude (9) Postimees katkestas Savisaart toetava kampaania avaldamise «Eesti laulu» teine poolfinaal Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist Keskerakond kaotas ainuliidri positsiooni (1) Male Esikülg 20. veebruar Mälumäng Teenetemärgid valmivad nõudlike meistrite silme all (3) Välismaa Türgi terrorirünnak jättis jälje ka ülemkogule Cameroni jaoks valgust ei paista Kõnelused jäid kestma Välismaa lühiuudised Kasakast endine tehasedirektor võitleb ajaloo eest Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1991. aastal: prognoos: 80% narvalastest soovib olla NSV Liidu koosseisus (1) Kolmas olümpia, lõpuks sportlasena Mees pidevas rahahädas (1) Nah sa koputad (3) Hea kirjanduse võit Artemi Troitski veste : Putinismi diskreetne võlu (5) Ksenia Repson-Deforge: maailm pole pöörlemast lakanud (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) Kultuur Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Luulehetk – hetk luules Koduperenaise lugu Hea kirjanduse võit Puhas rokenroll! Valus mälestus kuldsest ajast (2) Sport Spordi lühiuudised Unistus tippklubist annab Klavanile energiat Klavan tõusis Euroopa liiga parimaks Naiste võim Eesti olümpiakoondises Tarbija Töö ei tohiks konti murda AK Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Tantsud ümber tuludeklaratsiooni Appi tulevad Uku Musketärid Mati ja Volli seiklused Viimane veerg Peeter Langovitsi tagasivaade: päev, mida oodati aastaid Vene lavastaja: teater peab olema ühiskondliku diskussiooni keskuseks (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) President on rääkinud (17) Valus mälestus kuldsest ajast (2) Arter Riigi sünnipäeva puhul Erika Salumäe – eelisjärjekorrata iseendani (5) Mees, kes õpetas kanadalastele, mis on Eesti (1) Sirli Salumäe: kodumaavahetus on teinud minust tugevama inimese (2) Mustanahalised ja latiinod jäävad Oscari-peol vaeslapse ossa (2) Justin Petrone: kui Eesti polnud vaba (3) Kõvalt kohalt töötuks. Ei midagi katastroofilist (2) Gertu Pabbo paljulubav algus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Artemi Troitski veste : Putinismi diskreetne võlu

5 min lugemist
Artemi Troitski FOTO: Tairo Lutter

Halvad uudised Venemaalt pole õieti uudis. Kõrvu nafta ja gaasi, räpase raha ja korruptsiooni, aga ka kaunite neidudega on halvad uudised üks peamisi Venemaa ekspordiartikleid. Allakukkuvatest rakettidest skandaalsete seadusteni ja poliitilistest mõrvadest sõjaliste provokatsioonideni on kõik muutunud ida uudistekonveieri tavapäraseks menüüks. See on kurb. Aga veel kurvem on see, et lääs, mis veel hiljaaegu kümbles heaolus, on hakanud viimasel ajal Venemaad kiiresti kinni püüdma vähemalt negatiivse informatsiooni mõttes.

Tellijale Tellijale

Euroopas valitseva paanika südames on loomulikult terrorirünnakud ja migrantide ümber peetavad võitlused. Kuid sellega veel ärevust süvendav eeskava kaugeltki ei piirdu ning mõneski aspektis on see otseselt seotud Venemaal toimuvaga.

Hiljuti viibisin Bratislavas ühel humanitaarvaldkonna konverentsil ja osalesin istungil, mis oli pühendatud kahjulikule mõjule, mida tele- ja muu propaganda avaldab venemaalaste mõistusele. Asjatundjad esitasid mitmesuguseid arve ja versioone, aga kõik jõudsid enam-vähem ühe tulemuseni: psühhotroopse sõjakunsti meistrid on enamikus venemaalastes üles leidnud tundlikud punktid, psühholoogilised traumad, imperialistlikud sündroomid, kõikvõimalikud alaväärsustunded ja muud «hingekinnitused» (kui kasutada Putini sõnu), millele uuesti vajutades ja valu tekitades võib neid muuta emotsionaalselt laetud ja kriitikavabalt meelestatud agressiivseks massiks.

See on liiga lihtne seletus. Minu esinemine läks (nagu ikka) põhitoonist lahku: ma kutsusin välismaiseid kolleege jätma rahule õnnetu zombiks muudetud vene rahva ja pöörama pilgu Euroopa demokraatlikes maades valitsevale olukorrale. Kus on samuti, mille pärast kurbust tunda. Ma rõhutan kohe, et minu väidetel ei ole midagi pistmist Kremli tavapärase demagoogiaga stiilis «Aga ka teil ei ole asjad paremad» või «Aga vaadake, mida teeb Ameerika!».

19.02.2016 22.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto