T, 9.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teetöölised sattusid Iisraelis iidsele linnale

Johanna Vahuri
, Reisiportaali toimetaja
Teetöölised sattusid Iisraelis iidsele linnale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jeruusalemm.
Jeruusalemm. Foto: SCANPIX

Jeruusalemma idaosas tegutsenud teetöölised leidsid linnataolise asustuse varemed, mille vanus võib ametnike arvates olla kuni 7000 aastat.

Leidu uurivad arheoloogid arvavad, et see võib olla üks maailma vanimaid ja olulisimaid seda sorti avastusi. Väljakaevamiste juhi sõnul on erakordne just see, et asustus leiti Jeruusalemma alt ning et tegu on linnaga, kus olid isegi surnuaiad, vahendab Lonely Planet.

Väljakaevamiste käigus leidsid arheoloogid kaks maja, millel oli veel hästi säilinud detaile. Samuti leiti mitmesuguseid tööriistu, kausse ja teisi anumaid. Leitud esemete põhjal arvavad eksperdid, et tegu võib olla 7000 aasta vanuse asustusega.

Sel ajal kasutasid inimesed peamiselt kivist tööriistu, kuid juba tegeldi keraamikaga ja hakati kasutama ka vaske. Eriliseks teeb leiu see, et nüüd saab kindlaks määrata üleminekuaja kiviajalt pronksiajale. Seni olid dateerimise üle käinud vaidlused, sest varem ei olnud tehtud ühtegi leidu, mis selle perioodi täpset aega kinnitaks.

Märksõnad
Tagasi üles