Sisukord
Eesti
Postimees
20.02.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Lapsega haiglasse läinud isa tekitas hämmeldust (3) Palju õnne Tagakülg Romantika keset talve Tartu naiste tugikeskus läks toetuse saamiseks kohtusse Eesti lühiuudised Lux Express esitab maanteeametile kahjunõude (9) Postimees katkestas Savisaart toetava kampaania avaldamise «Eesti laulu» teine poolfinaal Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist Keskerakond kaotas ainuliidri positsiooni (1) Male Esikülg 20. veebruar Mälumäng Teenetemärgid valmivad nõudlike meistrite silme all (3) Välismaa Türgi terrorirünnak jättis jälje ka ülemkogule Cameroni jaoks valgust ei paista Kõnelused jäid kestma Välismaa lühiuudised Kasakast endine tehasedirektor võitleb ajaloo eest Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1991. aastal: prognoos: 80% narvalastest soovib olla NSV Liidu koosseisus (1) Kolmas olümpia, lõpuks sportlasena Mees pidevas rahahädas (1) Nah sa koputad (3) Hea kirjanduse võit Artemi Troitski veste : Putinismi diskreetne võlu (5) Ksenia Repson-Deforge: maailm pole pöörlemast lakanud (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) Kultuur Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Luulehetk – hetk luules Koduperenaise lugu Hea kirjanduse võit Puhas rokenroll! Valus mälestus kuldsest ajast (2) Sport Spordi lühiuudised Unistus tippklubist annab Klavanile energiat Klavan tõusis Euroopa liiga parimaks Naiste võim Eesti olümpiakoondises Tarbija Töö ei tohiks konti murda AK Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Tantsud ümber tuludeklaratsiooni Appi tulevad Uku Musketärid Mati ja Volli seiklused Viimane veerg Peeter Langovitsi tagasivaade: päev, mida oodati aastaid Vene lavastaja: teater peab olema ühiskondliku diskussiooni keskuseks (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) President on rääkinud (17) Valus mälestus kuldsest ajast (2) Arter Riigi sünnipäeva puhul Erika Salumäe – eelisjärjekorrata iseendani (5) Mees, kes õpetas kanadalastele, mis on Eesti (1) Sirli Salumäe: kodumaavahetus on teinud minust tugevama inimese (2) Mustanahalised ja latiinod jäävad Oscari-peol vaeslapse ossa (2) Justin Petrone: kui Eesti polnud vaba (3) Kõvalt kohalt töötuks. Ei midagi katastroofilist (2) Gertu Pabbo paljulubav algus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sirli Salumäe: kodumaavahetus on teinud minust tugevama inimese

5 min lugemist
Sirli koos emaga Denia peatänaval. FOTO: Liis Treimann

«Tean, missugune jama võib juhtuda, kui emast valesti aru saadakse, nii et muidugi ma muretsen,» naeratab Sirli Salumäe ja sätib end suurele sohvale sirgelt istuma. Ta on tõsise olemisega, korrektse väljenduslaadiga ning väga selge häälega noor neiu. Intervjuu ajal jõuan päris mitu korda unustada, et mu vestluskaaslane on vaid 16-aastane. Sedavõrd selgelt väljendab Sirli mõtteid oma esimeses intervjuus.

Tellijale Tellijale

Eelmise aasta veebruaris tulid üle viie aasta koos emaga Eestisse. Milline see taaskohtumine sulle tundus?

Me jõudsime pimedusse, oli külm ja pisut lund, mida ma ei olnud aastaid näinud. Algus oligi tore, sest ööbisime Olümpia hotellis, ema käis Sportlandis oma võiduratast vaatamas ning jagas palju autogramme. Sealsamas pressikonverentsil kohtusime ka üle kõigi nende aastate oma lähedastega. See oli väga tore kohtumine.

Sõpru oli tore näha, kuid ühel hetkel tundsin, et nemad olid muutunud ja ka mina olen muutunud. Mäletan kummaliselt segast tunnet, milles oli pisut nostalgiat ja veidi pettumust, sest mitte miski ei olnud enam sama. Mitte kellegagi ei olnud mul enam sellist suhet, nagu oli varem olnud. Lähedasedki olid vähem lähedased. Kui see tunne mulle kohale jõudis, tundsin, kui väga haiget see tegi.

Mõned kuud hiljem mõistsin, et on asju ja suhteid, mis tulebki nüüd selja taha jätta ja hüvasti öelda. Sest nii saab uus elu päriselt alata.

19.02.2016 22.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto