E, 15.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1940. aastal: kalurid sõjahirmul

Postimees
Postimees 1940. aastal: kalurid sõjahirmul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viru ranniku kaluritele on sõjategevus Soomes sisendanud ettevaatuse võõraste lennukite vastu, sest lahel kalastamisel viibides võidakse kergesti sattuda vaenuliku tegevuse piirkonda. Kuna praegu on jääpüük läbiviidav eriti heade jääolude tõttu, siis tuleb talvest hoolimata käia merel kalastamas.

Ametivõimude poolt selleks takistusi ei tehta; küll on aga arusaamatuste vältimiseks tehtud korraldus, et jääle kalastamisele minnes nõutaks sellekohased load. Kalurid nüüd kuigi kaugele ei julgegi minna kalastama ja tavaliselt sõidetakse hobustega vaid 7-8 kilomeetri kaugusele rannast.

Ettevaatuse mõttes võetakse kaasa valged linad, millega endid varjatakse juhul, kui lennukeid on liikvel. Seniajani niisugune ettevaatusabinõu on olnud liialdane, sest ühelgi juhul ei ole lennukite meeskonnad mingil moel kalureid kimbutanud.

Kalurite ettevaatusabinõu on aga kogu rannikule ajalooliseks sündmuseks, sest kunagi varem pole Soome lahel sel kombel kalastamas käidud.

19.02.1940

Märksõnad
Tagasi üles