Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
20.02.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Lapsega haiglasse läinud isa tekitas hämmeldust (3) Palju õnne Tagakülg Romantika keset talve Tartu naiste tugikeskus läks toetuse saamiseks kohtusse Eesti lühiuudised Lux Express esitab maanteeametile kahjunõude (9) Postimees katkestas Savisaart toetava kampaania avaldamise «Eesti laulu» teine poolfinaal Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist Keskerakond kaotas ainuliidri positsiooni (1) Male Esikülg 20. veebruar Mälumäng Teenetemärgid valmivad nõudlike meistrite silme all (3) Välismaa Türgi terrorirünnak jättis jälje ka ülemkogule Cameroni jaoks valgust ei paista Kõnelused jäid kestma Välismaa lühiuudised Kasakast endine tehasedirektor võitleb ajaloo eest Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1991. aastal: prognoos: 80% narvalastest soovib olla NSV Liidu koosseisus (1) Kolmas olümpia, lõpuks sportlasena Mees pidevas rahahädas (1) Nah sa koputad (3) Hea kirjanduse võit Artemi Troitski veste : Putinismi diskreetne võlu (5) Ksenia Repson-Deforge: maailm pole pöörlemast lakanud (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) Kultuur Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Luulehetk – hetk luules Koduperenaise lugu Hea kirjanduse võit Puhas rokenroll! Valus mälestus kuldsest ajast (2) Sport Spordi lühiuudised Unistus tippklubist annab Klavanile energiat Klavan tõusis Euroopa liiga parimaks Naiste võim Eesti olümpiakoondises Tarbija Töö ei tohiks konti murda AK Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Tantsud ümber tuludeklaratsiooni Appi tulevad Uku Musketärid Mati ja Volli seiklused Viimane veerg Peeter Langovitsi tagasivaade: päev, mida oodati aastaid Vene lavastaja: teater peab olema ühiskondliku diskussiooni keskuseks (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) President on rääkinud (17) Valus mälestus kuldsest ajast (2) Arter Riigi sünnipäeva puhul Erika Salumäe – eelisjärjekorrata iseendani (5) Mees, kes õpetas kanadalastele, mis on Eesti (1) Sirli Salumäe: kodumaavahetus on teinud minust tugevama inimese (2) Mustanahalised ja latiinod jäävad Oscari-peol vaeslapse ossa (2) Justin Petrone: kui Eesti polnud vaba (3) Kõvalt kohalt töötuks. Ei midagi katastroofilist (2) Gertu Pabbo paljulubav algus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kasakast endine tehasedirektor võitleb ajaloo eest

3 min lugemist
Mitmendat põlve kasakas Vladimir Melihov on kulutanud terve varanduse suurejoonelise, mitmekorruselises hoones asuva kommunismi-vastase eramuuseumi loomiseks. FOTO: Jaanus Piirsalu

«Ma tahan näidata, et me oleme korra kõik selle tragöödia juba üle elanud ning selle põhjus oli totaalne valetamine. Kui me veel kord läheme mööda sama teed, siis on uus tragöödia vältimatu,» ütleb Vladimir Melihhov (59), Venemaa tõenäoliselt ainsa bolševikevastase vastupanu muuseumi rajaja.

Tellijale Tellijale

Tragöödiaks peab Melihhov seda, et Lenini-Stalini juhitud bolševikud-kommunistid hävitasid inimestes iseseisva mõtlemise, südametunnistuse ja mehisuse. Ta näeb, et iseseisvat mõtlemist püüab inimestes maha suruda ka praegune Venemaa võim.

«Ümberringi on kõiges süüdi ainult viies kolonn, ameeriklased ja gosdep (nii kutsutakse Venemaal Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi ehk riigidepartemangu – J. P.), juudid ja vabamüürlased, aga rahvas on kõigest justkui kõrval ja pole milleski süüdi,» räägib Doni kasakate järeltulija ärimees Melihhov resoluutselt.

«Me tahame inimestele näidata ja õpetada, et ei maksa olla vaikne käsutäitja, või siis vähemalt ärge korrake mõtlemata järele kõike seda, mida võim teile ülevalt ette ütleb.»

19.02.2016 22.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto