Appi tulevad Uku Musketärid

Uuno Prostamool, Euroopa haige mees FOTO: Postimees.ee

Euroopas koguvad hoogu kodanikuliikumised, mille eesmärgiks muuta elu ühiskonnas paremaks ja turvalisemaks. Nii tegutseb Soomes nüüd lisaks Päästearmeele ka vabatahtlike ühendus Moosese Kindralid, kelle liikmed patrullivad tänavatel ja aitavad joodikutel tühja taara ära viia. Soome naistele on ulatanud abikäe Väinämöise Sangarid, kes aitavad koristada, raskeid poekotte kanda ja telekast nähtud seriaale arutada.

Tellijale Tellijale

Saksamaa Nibelungide Vägilased kontrollivad koeraomanikke, et nood oma lemmikute junnid kokku korjaksid. Belgias tegutsevad Uranuse Vennad on sõbrakäe ulatanud koolilastele, kellel aidatakse rasket koolikotti kanda ja õpetajaid taga rääkida. Taanis tegutsev koolilaste kaitseks asutatud Dannebrogi Rügement aitab koduseid ülesandeid lahendada ja jagab valmistrükitud spikreid. Inglismaal tegutsevad Druiidide Ülempreestrid valvavad parkimiskorra järele ja manitsevad hoolimatuid jalakäijaid, kes punase tulega üle tee lähevad. Rootsis valvab Freya-Poegade nimeline meestelaulu ja eesnäärme sõprade selts, et kauplustes oleks õiglased hinnad, tarbijad oleks kaasatud ning kaupmehed tõesti hooliksid klientidest.

Itaalias tegutsevad vabatahtlike liikluskorraldajatena Hermese Kavaljeerod, kes seisavad ristmikel ning korraldavad kisades ja kätega vehkides liiklust. Hispaania liikumine Don Quixote Matadoorid on südameasjaks võtnud vaikuse raamatukogudes. Lärmakatel külastajatel ning neil, kes raamatukogus mobiiliga räägivad,  teibitakse suu kinni.

19.02.2016 22.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto