K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Appi tulevad Uku Musketärid

Uuno Prostamool
, Euroopa Haige Mees
Appi tulevad Uku Musketärid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uuno Prostamool,
Euroopa haige mees
Uuno Prostamool, Euroopa haige mees Foto: Postimees.ee

Euroopas koguvad hoogu kodanikuliikumised, mille eesmärgiks muuta elu ühiskonnas paremaks ja turvalisemaks. Nii tegutseb Soomes nüüd lisaks Päästearmeele ka vabatahtlike ühendus Moosese Kindralid, kelle liikmed patrullivad tänavatel ja aitavad joodikutel tühja taara ära viia. Soome naistele on ulatanud abikäe Väinämöise Sangarid, kes aitavad koristada, raskeid poekotte kanda ja telekast nähtud seriaale arutada.

Saksamaa Nibelungide Vägilased kontrollivad koeraomanikke, et nood oma lemmikute junnid kokku korjaksid. Belgias tegutsevad Uranuse Vennad on sõbrakäe ulatanud koolilastele, kellel aidatakse rasket koolikotti kanda ja õpetajaid taga rääkida. Taanis tegutsev koolilaste kaitseks asutatud Dannebrogi Rügement aitab koduseid ülesandeid lahendada ja jagab valmistrükitud spikreid. Inglismaal tegutsevad Druiidide Ülempreestrid valvavad parkimiskorra järele ja manitsevad hoolimatuid jalakäijaid, kes punase tulega üle tee lähevad. Rootsis valvab Freya-Poegade nimeline meestelaulu ja eesnäärme sõprade selts, et kauplustes oleks õiglased hinnad, tarbijad oleks kaasatud ning kaupmehed tõesti hooliksid klientidest.

Itaalias tegutsevad vabatahtlike liikluskorraldajatena Hermese Kavaljeerod, kes seisavad ristmikel ning korraldavad kisades ja kätega vehkides liiklust. Hispaania liikumine Don Quixote Matadoorid on südameasjaks võtnud vaikuse raamatukogudes. Lärmakatel külastajatel ning neil, kes raamatukogus mobiiliga räägivad,  teibitakse suu kinni.

Märksõnad
Tagasi üles