Sisukord
Sport
Postimees
20.02.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Lapsega haiglasse läinud isa tekitas hämmeldust (3) Palju õnne Tagakülg Romantika keset talve Tartu naiste tugikeskus läks toetuse saamiseks kohtusse Eesti lühiuudised Lux Express esitab maanteeametile kahjunõude (9) Postimees katkestas Savisaart toetava kampaania avaldamise «Eesti laulu» teine poolfinaal Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist Keskerakond kaotas ainuliidri positsiooni (1) Male Esikülg 20. veebruar Mälumäng Teenetemärgid valmivad nõudlike meistrite silme all (3) Välismaa Türgi terrorirünnak jättis jälje ka ülemkogule Cameroni jaoks valgust ei paista Kõnelused jäid kestma Välismaa lühiuudised Kasakast endine tehasedirektor võitleb ajaloo eest Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1991. aastal: prognoos: 80% narvalastest soovib olla NSV Liidu koosseisus (1) Kolmas olümpia, lõpuks sportlasena Mees pidevas rahahädas (1) Nah sa koputad (3) Hea kirjanduse võit Artemi Troitski veste : Putinismi diskreetne võlu (5) Ksenia Repson-Deforge: maailm pole pöörlemast lakanud (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) Kultuur Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Luulehetk – hetk luules Koduperenaise lugu Hea kirjanduse võit Puhas rokenroll! Valus mälestus kuldsest ajast (2) Sport Spordi lühiuudised Unistus tippklubist annab Klavanile energiat Klavan tõusis Euroopa liiga parimaks Naiste võim Eesti olümpiakoondises Tarbija Töö ei tohiks konti murda AK Eelmise aasta klassikaplaat nr 1 Mida arvab Postimehe žürii filmist «Klassikokkutulek»? (1) Stiilide ühendamine Detroiti moodi Nii ja naa Tantsud ümber tuludeklaratsiooni Appi tulevad Uku Musketärid Mati ja Volli seiklused Viimane veerg Peeter Langovitsi tagasivaade: päev, mida oodati aastaid Vene lavastaja: teater peab olema ühiskondliku diskussiooni keskuseks (1) Ülle Madise: põhiharidus vajab põhiseaduse kaitset (15) President on rääkinud (17) Valus mälestus kuldsest ajast (2) Arter Riigi sünnipäeva puhul Erika Salumäe – eelisjärjekorrata iseendani (5) Mees, kes õpetas kanadalastele, mis on Eesti (1) Sirli Salumäe: kodumaavahetus on teinud minust tugevama inimese (2) Mustanahalised ja latiinod jäävad Oscari-peol vaeslapse ossa (2) Justin Petrone: kui Eesti polnud vaba (3) Kõvalt kohalt töötuks. Ei midagi katastroofilist (2) Gertu Pabbo paljulubav algus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naiste võim Eesti olümpiakoondises

3 min lugemist
Eesti epeenaiskond (vasakult) Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Kristina Kuusk ja Irina Embrich 2014. aasta MMil hõbemedalitega. Võistkonnaga loodetakse kõrgesse mängu sekkuda ka Rio olümpiamängudel. FOTO: SCANPIX

Viimati sai enne 1996. aasta Atlanta suveolümpiamänge rääkida võimalusest, et medaliheitlusesse võivad sekkuda ka Eesti naissportlased. Vahepeal on läinud mööda 20 aastat ja alles nüüd võib taas mainida medalilootust. Seejuures on naiste šansid praegu meeste omadest isegi suuremad.

Tellijale Tellijale

Ajalooliselt on Eestile olümpiamedaleid toonud ikka peaasjalikult mehed ja suvemängudelt on naistest poodiumile kerkinud vaid Svetlana Tširkova (kuldmedal naiskondlikus floretis 1968 ja 1972) ja Erika Salumäe (kuldmedal trekisprindis 1988 ja 1992). 1992. aasta Salumäe kuldmedali järel said eestlannad poodiumile kerkimise lootuseid hellitada veel ka neli aastat hiljem, kui parimateks jäid lõpuks eppenaiskonna 5. ja Salumäe 6. koht.

Seejärel on olnud pikk vaikus. Pärast 1996. aastat on eestlannad suveolümpiamängudel esikümnesse mahtunud vaid kahel korral – Kaia Kanepi jõudis 2008. aasta Pekingi mängudel naiste tennise üksikmängus kaheksandikfinaali ehk jäi jagama 9. kohta ning Kaire Leibak sai samadel mängudel kolmikhüppes kirja 10. koha. Reaalsuses jäi medal neist aga väga kaugele. Kanepi oleks vajanud poodimile jõudmiseks veel kolme võitu.  Leibakul jäi medalist puudu aga üks meeter ja 10 cm.

5. augustil toimuvate Rio mängude kohta on mitmelt poolt kõlanud, et nii palju medalikandidaate pole Eestil ammu olnud, kuid samas on tõdetud, et ühtegi sajaprotsendilist kandidaati ka kahjuks pole. Kui vaadata, kes on endale OM-pääsme taganud ja kes võiks heal päeval heidelda medali eest, siis praeguse seisuga oleks naiste seas justkui viis medalikandidaati ja meestel on sellele vastu panna kolm.

19.02.2016 22.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto