L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist

Tartu Postimees
Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mart Kadastik
Mart Kadastik Foto: Erakogu

Neljapäeval Tartu aukodanikuks nimetatud ajakirjandustegelane Mart Kadastik loobus tunnustusest, põhjendades otsust sellega, et tema panus ei olnud nii väärika tiitli vastuvõtmiseks piisav. «Tänan kõiki häid inimesi, kes pidasid mu elu ja tööd Tartu aukodaniku nimetuse vääriliseks,» teatas ta Tartu linnavolikogule saadetud pöördumises.

Kadastik lisas, et oli ilmselt ootuspärane, et tema kandidatuur tekitab erinevaid tundeid: «Kes on töötanud ligi 40 aastat ajakirjanduses ja sellest enamuse aastaid juhina, ei saa kunagi olla kõigile meele järele. Ka «Postimehe» ees ja «Postimehe» eest seistes on mul tulnud langetada otsuseid, mis võivad näida ebaõiged üksikult võetuina ja milliseid on võimalik mõista üksnes väljaande kui terviku ja aja kontekstis. Ajakirjandus ei ole vähem ega rohkem kui oma aja peegeldus.»

Ta lisas, et on kindlasti ka eksinud. «Aga ühte võin kinnitada: ma ei ole kunagi kirjutanud teadvalt valet, mitte ainsatki rida. Mõtted, mida olen jaganud, on enamasti olnud need, mida on mõelnud tartlaste valdav enamus. Seepärast ongi «Postimees» ja tema eelkäija «Edasi» suutnud ka kõige keerulisematel aegadel säilitada oma usaldusväärsuse. Olen lugejatele selle usalduse eest ääretult tänulik.»

Märksõnad
Tagasi üles