Sisukord
Eesti
Tänane leht
22.02.2016
Eesti Horoskoop Dilbert Tagakülg Mälumäng Prokurör: objektiivseid tõendeid oli väga vähe Motiiviks Moskva investorite solvumine Viimsi mõisa pargis taaslavastati Vabadussõja lahing 2015. aasta parim ja halvim seadus on selgunud Kiirabibrigaadi hooletus jätab väikelinna abivajajad hätta Eesti lühiuudised Kiirabi asus volikogu ründama (3) Kontrollitud hullus «Eesti laulul» Tallinnas Mustamäel langes naine ahistaja ohvriks Male PPA korraldas pärast võltsijate tabamist oma töö ümber Palju õnne Mööbliärimehe palgamõrv jääbki ilmselt lahendamata (2) Majandus MTA pidas kinni turvaettevõtja Jaanus Kukebali Spordiklubide kett MyFitness areneb jõudsalt Välismaa Türgi kurdid on riigi keskvõimus pettunud Jeb Bush Valgesse Majja ei lähe Välismaa lühiuudised USA presidendirallis terendab Trumpi ja Clintoni vastasseis Arvamus Ühendriikide ajakirjanik: kuniks Venemaad juhib Putin, suhted USAga ei parane Georgi Beltadze: kohitsetud lõvi Allar Jõks, Priidu Pärna: hoolivus ja vastutustundetud valimislubadused - 2015.aasta õigusloome kaks nägu (4) Päeva karikatuur Juhtkiri: riigimehelikkus versus odav punktijaht (3) Marge Reinap: Eesti valik: alkoholiäri või rahva tervis (13) Postimees 1928. aastal: Nõmmele rahvamaja Kultuur Vahemere supp Berlinale desserdiks Enn Kunila tegi Eesti Kunstimuuseumile toeka kingituse Konrad Mägi kolm pärli Sport Vehklejate tõehetk: juhatus valib töörahu ja jätkuva konkurentsi vahel Spordi lühiuudised Eesti koondise esinumber jääb MMilt eemale Kas Aafrika ja Aasia seljatavad suurel valimisel Euroopa? Kümmeli nädalavahetus: liiga jõulised vastased ja võit Vassiljev on Selveris oma ideid juurutamas Kehv tabavus ja liigne pinge jätsid Eestile tühjad pihud Tarbija Koduseid gaasiseadmeid peab perioodiliselt hooldama Kiirabi asus volikogu ründama (3) Kiirabibrigaadi hooletus jätab väikelinna abivajajad hätta Soodsa hinnaga mobiilikaaned võivad minna kalliks maksma Tartu Kallastel vuras uppumatute karakattide kahurivägi Nad sõitsid siiski! Mujalt tulnud laps kohaneb omas tempos Süüria lapsi õpetava kooli juht: eesti keel tuleb väga vaevaliselt Elva otsib vaksalisse restoranipidajat Uuenev Pokumaa otsib uut juhti Au, mõistus ja kollane teerull (1) Ilmar Pihlak: märksõnu Tartu liiklusest Jüri Saar: Peipsi lained Tartu piiril Pane vaim valmis, kohe hakkad higistama! Häda ja viletsus, irooniata, kuid huumoriga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Prokurör: objektiivseid tõendeid oli väga vähe

2 min lugemist
Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Taavi Pern. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Süüdistuse esitamiseks peab prokuröril toimiku materjalide ja oma töökogemuse põhjal kujunema veendumus, et inimene on kuriteo toime pannud, tema süüdimõistmiseks on piisavalt tõendeid ja need jäävad ka kohtus püsima.

Tellijale Tellijale

Andrus Kaarma juhtumi puhul oli väga vähe objektiivseid ehk käegakatsutavaid tõendeid ning tunnistajate ütlused polnud piisavalt usaldusväärsed ja omavahel kooskõlas. Uurimist juhtis kogenud eriasjade prokurör Jüri Kasesalu, kes on edukalt lahendanud äärmiselt keerulisi organiseeritud kuritegusid ning oleks asja kindlasti kohtusse saatnud, kui tõendid oleks seda võimaldanud.

Kui süüdistus tugineb valdavalt tunnistajate ütlustele, siis peavad need olema usaldusväärsed ja kontrollitud ning omavahel riimuma. Ei ole välistatud ka inimese süüdimõistmine ainult ühe kannatanu või tunnistaja ütluste põhjal, aga sel juhul peavad need olema laitmatult usaldusväärsed. Konkreetses asjas on ütlusi andnud mitu inimest, kuid on ka küllalt põhjust arvata, et nad ei rääkinud alati tõtt.

20.02.2016 23.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto