Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veebikommid

1 min lugemist

Vastukaja Marge Reinapi artiklile «Eesti valik: alkoholiäri või rahva tervis», PM 22.02.

Joomise/narkomaania vastu ei saa võidelda keeldude ja käskudega, pakkumata asemele inimesele lootust. Ainult lootus motiveerib. Seega tuleb eelkõige alkoholismi puhul ravida põhjuseid, mitte pigistada keeldude abil tulemuste ees silmi kinni.

Marek Mägi

Mind häirib tõsiselt taoliste artiklite juures fakt, et inimesed, kes võtavad sõna millegi keelamise eest, kasutavad kõneviisi, mis jätab justkui mulje, nagu nad räägiksid kogu rahva – sealhulgas ka minu eest. Mina aga ei taha, et keegi minu eest sõna võtaks, ning mis puudub alkoholi nii halba mõjusse, siis jah, peab küll veenma! Mina seda halba mõju kusagil ei näe. Ka ei arva ma erinevalt kirjutaja veendumusest ka minu eest sõna võttes, et eestlased alkoholi kuidagi eriliselt palju tarbiksid. Vastupidi, praegune umbes 8 liitrit inimese kohta on minu arvates täiesti OK. Ka ei näe ma oma tutvuskonnas mitte ühtegi alkoholi liigtarvitajat (olen muidugi kindel, et tulihingelised võitlejad loeksid ka purgi õlut nädalas liigtarvitamiseks).

Marek Rästas

«...komplekssed probleemid vajavad kompleksseid lahendusi...» – lause, millele ma ka ise käe alla paneks. Aga sel juhul ma ei mõista, miks autor ei taha näha, et alkoholi (liig)tarbimine on ainult ühe kompleksse probleemi väike osa, täpsemalt suure probleemi ühe lahendusviisi isetekkeline kõrvalmõju, kusjuures seda probleemi ennast on vist väga keeruline (kui mitte võimatu) lahendada ja ega keegi ka ei tea, kas ükski lahendus lõpuni (ja kellele) hea oleks.

Neeme Danziger

Eesti ja eestlaste kompromissitu valik on alkohol.

Maks Aasmae

Seotud lood
    25.02.2020 26.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto