Sisukord
Arvamus
Postimees

Veebikommid

1 min lugemist

Vastukaja Marge Reinapi artiklile «Eesti valik: alkoholiäri või rahva tervis», PM 22.02.

Joomise/narkomaania vastu ei saa võidelda keeldude ja käskudega, pakkumata asemele inimesele lootust. Ainult lootus motiveerib. Seega tuleb eelkõige alkoholismi puhul ravida põhjuseid, mitte pigistada keeldude abil tulemuste ees silmi kinni.

Marek Mägi

Mind häirib tõsiselt taoliste artiklite juures fakt, et inimesed, kes võtavad sõna millegi keelamise eest, kasutavad kõneviisi, mis jätab justkui mulje, nagu nad räägiksid kogu rahva – sealhulgas ka minu eest. Mina aga ei taha, et keegi minu eest sõna võtaks, ning mis puudub alkoholi nii halba mõjusse, siis jah, peab küll veenma! Mina seda halba mõju kusagil ei näe. Ka ei arva ma erinevalt kirjutaja veendumusest ka minu eest sõna võttes, et eestlased alkoholi kuidagi eriliselt palju tarbiksid. Vastupidi, praegune umbes 8 liitrit inimese kohta on minu arvates täiesti OK. Ka ei näe ma oma tutvuskonnas mitte ühtegi alkoholi liigtarvitajat (olen muidugi kindel, et tulihingelised võitlejad loeksid ka purgi õlut nädalas liigtarvitamiseks).

Marek Rästas

«...komplekssed probleemid vajavad kompleksseid lahendusi...» – lause, millele ma ka ise käe alla paneks. Aga sel juhul ma ei mõista, miks autor ei taha näha, et alkoholi (liig)tarbimine on ainult ühe kompleksse probleemi väike osa, täpsemalt suure probleemi ühe lahendusviisi isetekkeline kõrvalmõju, kusjuures seda probleemi ennast on vist väga keeruline (kui mitte võimatu) lahendada ja ega keegi ka ei tea, kas ükski lahendus lõpuni (ja kellele) hea oleks.

Neeme Danziger

Eesti ja eestlaste kompromissitu valik on alkohol.

Maks Aasmae

Seotud lood
    22.02.2016 24.02.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto