Sisukord
Välismaa
Postimees

Euroopa valmistub uueks draamaks

4 min lugemist
Ühendkuningriigi jäämist Euroopa Liitu toetav peaminister David Cameron (paremal) koos erakonnakaaslasest Londoni linnapea Boris Johnsoniga, kes pooldab lahkumist. Valitsusjuht hoiatas eile parlamendis, et lahkumine ohustaks saareriigi majanduslikku ja riiklikku julgeolekut. FOTO: SCANPIX

Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide läinudnädalase kohtumise emotsioonid on uuel nädalal pisut küll jahtunud, kuid ajalooliseks nimetatud Ühendkuningriigi eristaatuse tugevdamise kokkulepe ei tähenda sugugi draama lõppu.

Tellijale Tellijale

23. juunil – just sel päeval toimub Briti peaministri David Cameroni sõnul rahvahääletus Ühendkuningriigi lahkumise üle EList – saab selgeks, kas ööl vastu laupäeva kurnavatel kõnelustel sündinud kokkuleppel on mingi väärtus või mitte.

Nimelt jõustub Brüsselis ülemkogul kokkulepitu vaid siis, kui britid toetavad 120 päeva pärast referendumil Ühendkuningriigi jäämist ühenduse liikmeks ning Briti valitsus teavitab sellest ka Euroopa Liidu Nõukogu peasekretäri Jeppe Tranholm-Mikkelseni. Kui aga britid peaksid otsustama lahkumise kasuks, lakkab kokkulepe eksisteerimast.

22.02.2016 24.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto