Sisukord
Välismaa
Postimees

Relvarahu Süürias loodetakse laupäevaks

1 min lugemist
Üleeile Süüria pealinnas Damaskuses toimunud ja üle poolesaja inimelu nõudnud pommiplahvatustes kannatada saanud süürlased. FOTO: SCANPIX

Ameerika Ühendriikide ametiisikud teatasid eile õhtul, et Ühendriigid ja Venemaa jõudsid tingimustes kokkuleppele ja vaenutegevus peatatakse selle nädala laupäeval. Nende sõnul ei laiene relvarahu äärmusrühmitusele ISIS ja terrorivõrgustiku Al-Qaeda kohalikule harule Jabhat an-Nusra. Ametlikuks teadaandeks sooviti aga ära oodata president Barack Obama telefonivestlus oma Venemaa kolleegi Vladimir Putiniga.

Tellijale Tellijale

Viimastel päevadel tugevdatud diplomaatiliste pingutuste eesmärk on vaenutegevuse peatamine, mis peaks sillutama teed ÜRO vahendusel toimuvate rahukõneluste jätkumiseks Genfis. Juba varem oli Ühendriikide välisminister John Kerry teatanud, et nad jõudsid koos Vene välisministri Sergei Lavroviga esialgsele relvarahukokkuleppele.

Tegemist on järjekordse katsega kehtestada Süürias relvarahu. 12. veebruaril teatasid suurriigid kokkuleppest, mille järgi pidi relvarahu jõustuma nädala jooksul. Seda aga ei juhtunud, mistõttu ei usu paljud vaatlejad relvarahu kehtima hakkamisse ka selle nädala laupäevast.

22.02.2016 24.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto