Sisukord
Eesti
Postimees
25.02.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tauno Kangro Kalevipoeg tõuseb tuhast (6) Palju õnne Ministeerium ei kavanda avada uusi pagulaste majutuskeskusi Paraad piloodi silme läbi: sekundite mäng Vabaduse platsi kohal (3) Eesti lühiuudised Tagakülg Esikülg 25. veebruar Peaminister andis kätte teadus-, kultuuri-, keele- ja spordipreemiad Vabadus on võimalus, mitte koorem Hingekriipivalt ilus kontsert Pidulikkus varavalges Kontserdikava sai alguse 1660. aastal joonistatud Liivimaa kaardist (1) Kaitsejõudude paraadil Vabaduse väljakul marssis ligi 1100 meest ja naist, sealhulgas Eesti liitlased Majandus Tallinki suuromanikud ostsid enamusosaluse Eesti Gaasis Pagulane koormas – Eesti rekamehe õudusunenägu (8) Välismaa Ungari laseb rahval põgenikekvootide üle hääletada Välismaa lühiuudised Esimene Kölni uusaastöö ründaja said karistuse Ukraina eesmärgid Donbassis: uued teed ja rohkem patriotismi Uuring: MH17 allatulistamisesüü ulatub Vene juhtkonnani Arvamus Juhtkiri: Eesti rahva valik on vabadus (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: BREXIT: kas britid lahkuvad või mitte? (2) Postimees 1991. aastal: Eesti tähistas iseseisvuspäeva Kultuur Formaadimuutus sundis ETV vestlussaadetele tempo peale Eestluse kestmist võõrsil portreteerib «Vabaduse mustrid» Elavad surnud Sport Vormel-1 sarjas muudeti reegleid Messi murdis inglaste õnnetuseks needuse Spordi lühiuudised Spordi arendamiseks peab olema ühine agenda (1) Suur klassivahe tõi taas kaotuse Kas tippklubisse siirdunud Pikk kordab Klavani saavutust? Tallinn Tauno Kangro Kalevipoeg tõuseb tuhast (6) Ministeerium ei kavanda avada uusi pagulaste majutuskeskusi Tarbija Vale pesuvahend rikub spordiriided Tartu Meie Eestimaa uhke aastapäev Meie uhke aastapäev Kesklinna tuleviku arutelu tõi raekotta kokku saalitäie ideid Füüsikainstituudi vana maja täitub tehnoloogialinnakuga Jaan Eha: rõõmus meel on südamele hea Tiia Toomet soovib Tartule hea aja kestmist Tugilad pakuvad abi kooli- ja tööelust eemale jäänud noortele Kultuurijäljed Narva maantee ääres Linnasekretäri elu nagu seriaalis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabadus on võimalus, mitte koorem

2 min lugemist
President Toomes Hendrik Ilves. FOTO: Tairo Lutter

Oli ju teada, et just seda president Toomas Hendrik Ilvese kõnet oodati erilise huviga. Sest tema kui Eesti esimese kõneisiku, välis- ja kaitsepoliitika peakoordinaatori jaoks oli see viimane kord oma sõnum rahvale ning selle eliitidele läkitada. Sõnum, mida tuleb tõsiselt võtta juba ainuüksi sellepärast, et see on öeldud Eesti riigi sünnipäeval.

Tellijale Tellijale

Ilves sai sellega hakkama. See kõne jõudis pärale. Selle kõnega jõudis president tagasi sinna, kust president Lennart Meri alustas: me võime olla väike rahvas, väike riik, aga meie suurus on meie paindlikkuses, innovaatilisuses, teistmoodi tegemises.

Me ei ole kunagi vabaduse poole rühkinud, et seda seejärel koormana kanda, vaid et vabaduses end rahva, rahvuse ja riigina teostada. Oli ju Lennart Meri see, kes rääkis Eesti suureks, kes riigi sünnipäevakõnedes ei paitanud täitevvõimu pead, vaid utsitas poliitikuid nende lehmakauplemiste ja rahvast võõrandumise pärast. Lennart Meri oli see, kes uskus oma rahvasse ja sisendas, levitas seda usku üle Eesti. Meri mure pani meid end kokku võtma.

24.02.2016 26.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto