N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Päästeamet vallandab paraadi mõnitanud rühmapealiku

Päästeamet vallandab paraadi mõnitanud rühmapealiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hetk kaitsejõudude paraadilt 24. veebruaril Tallinnas Vabaduse väljakul.
Hetk kaitsejõudude paraadilt 24. veebruaril Tallinnas Vabaduse väljakul. Foto: Liis Treimann

Päästeamet lõpetab töösuhte Põhja päästekeskuse kesklinna komando rühmapealiku Sergei Menkoviga, kes mõnitas päästeameti hinnangul tööpostil olles avalikult 24. veebruaril Tallinnas peetud Eesti Vabariigi aastapäevaparaadi. Veel nelja töötaja suhtes algatatakse teenistuslik juurdlus.

«Täna (eile – toim) varahommikul postitas kesklinna komando rühmapealik Sergei Menkov oma sotsiaalmeedia kanalisse video Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraadist, lisades pildimaterjalile ebatsensuurseid ja solvavaid kommentaare. Video oli filmitud töö ajal päästeautost,» kinnitas Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuht Annika Koppel.

«Oh kindral, rind medaleid täis. Huvitav, kus ta sõdinud on, et nii palju medaleid sai.»

«Moskva, kadesta. Vaata kui palju vägesid kõnnib mööda meie tänavat.»

«Aga mis pe***e lipp see niisugune on?» kommenteeris päästja Balti kaitsekolledži liputoimkonna möödumist.

«Rahvas muidugi rõõmustab, et meil on sellised kaitsjad. Terve rahvahulk on kohal.»

«Meie neegrid, oih, meie mustad sõbrad,» kommenteeris päästja ning lisas Kuperjanovi pataljoni kohta, et tegemist on «SS-laste lastelastega».

Valgetes talvistes moondamisülikondades sõdurite kohta ütles ta: «Näe, lumeinimesed lähevad.»

«Kui kõik meie sõdurid on siin, kes siis piiri kaitseb?»

Koppel lisas, et päästeamet ei tolereeri seisukohti, mis halvustavad Eesti Vabariiki, kaitseväge, meie liitlasi ja inimesi. «Selline käitumine ei ole sobiv mitte ühelegi päästeameti töötajale,» lausus ta.

Peadirektor Kuno Tammearu sõnul ei ole sellistel inimestel päästeametis kohta. «Menkovi teenistussuhe lõpetatakse ja kogu meeskonna suhtes alustatakse teenistuslikku juurdlust,» lisas Koppel. Kokku oli autos viis päästeameti töötajat.

Päästeameti kinnitusel võttis Menkov eile video oma sotsiaalmeedia kanalist maha. «Vabandame kõigi oma koostööpartnerite, ametite, institutsioonide ja inimeste ees, keda Menkovi sõnad solvasid.»

Menkovi sõnul arvab ta, et päästeamet vabaneb temast suurima rõõmuga. «Mis seal ikka, ma olen oma jao ära teeninud. Ees on suured muudatused ja kümne euro eest päevas koduses valves istuda ma ei kavatse. Loodan, et kaasteenijad ei mäleta minust halba,» kommenteeris ta vallandamist suhtlusportaalis.

Tsitaat

Rahvas muidugi rõõmustab, et meil on sellised kaitsjad.

Põhja päästekeskuse rühmapealik Sergei Menkov

5lk2

Märksõnad
Tagasi üles