Sisukord
Arhiiv
Postimees
27.02.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Jääkarude pidupäev Esikülg 27. veebruar Priiuse paraad (7) Paroolikaartide päevaliimiit väheneb veelgi Järelhüüdeid Eri Klasile Päästeameti juht: Menkov rikkus ametnikueetikat EASi raha säästab lipupäeval ronimisest (3) Eesti lühiuudised Mälumäng Postimees rikkus head ajakirjandustava Nii see läks... Toidupank katab supiköökide laua Majandus Naeratav härra Gaas Välismaa Obama üritab kurikuulsat vanglat sulgeda Kreeka ja Austria tüli süveneb Mässuline Boris Välismaa lühiuudised Kremli meedia ei jäta ühtki võimalust kasutamata (12) Arvamus Mässuline Boris Päeva karikatuur Priiuse paraad (7) Naeratav härra Gaas Juhtkiri: maestro lahkumine Intensiivselt unikaalne Marti Aavik: «aga Poska…» (2) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 (2) Margus Kruut: viime ajaloolise susla koju! (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: teenetemärk Eesti tunnustajale Marko Mihkelsoni essee: usutav unistus ühtsest Põhjalast (7) Kultuur Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Nädala plaat. Universumi põhiväärtused On aeg meenutada Habemega falsett Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Põnevam kui Drake Nad loodavad, et saavad sellest üle Joonistatud ajaraisk Ununema kippuv mälu Harper Lee mälestuseks: ainult õiglus on igavene (1) Sport Nool kandideerib EOK presidendiks Spordi lühiuudised 27.02 Postimees X-mängudel: Sildaru hirmutav, kuid vajalik kogemus Oslos Postimees X-mängudel: Sildaru kolmas meelisala olümpiaprogrammi ei mahu Blatteri järeltulija lubab FIFAs korra majja lüüa Rapla korvpalliklubi kõnnib rahaliselt noateral Tarbija Soodustused suurendavad tööga rahulolu AK On aeg meenutada Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Nädala plaat. Universumi põhiväärtused Põnevam kui Drake Habemega falsett Väike pood keldris Mugavus­pagulased tähistasid vabariigi aastapäeva Viimane veerg Enne ja pärast häälemurret Ununema kippuv mälu Marko Mihkelsoni essee: usutav unistus ühtsest Põhjalast (7) Leegion nimega Eco Arter Keelte tundmisest Roosiaia kuninganna sünnipäev Presidendiballi pärlid Ieva Ilves: naer ühendab meid (2) Nad tulid Eestile appi. Mis neist on saanud? (6) Mart Müürisepp: lolliks ei karda ma jääda Kogu perega valimiskarussellil (2) Baltimaade ühtsus Bauska moodi Tartu Ieva Ilves: naer ühendab meid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees rikkus head ajakirjandustava

1 min lugemist

Kaebus nr 621
Pressinõukogu otsus 18.02.2016

Pressinõukogu arutas Konguta vallavanema Aivar Õuna kaebust Postimehes 2. novembril 2015 ilmunud artikli «Salapärane menetlus Konguta vallas» peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib Konguta vallas algatatud kriminaalmenetlusest, mille puhul ei vallavanem Aivar Õun ega ka Lõuna ringkonnaprokuratuur avalda, kes on kahtlustatav. Prokuratuur märkis vaid, et kahtlustatav ei ole Konguta vallavanem.

Konguta vallavanem Aivar Õun kaebas Pressinõukogule, et kuigi prokuratuuri kinnitusel ei ole ta kahtlustatav, on artikli juures temast suur pilt. Samuti ei ole kaebaja rahul, et leht ei avaldanud tema ja ajakirjaniku meilivahetust. Kaebaja leiab, et artikkel on poliitiline ja kallutatud ning sisaldab kontrollimata infot. Kaebaja ei ole rahul, et ajakirjanik tema käest küsimusi ei küsinud.

Postimees vastas Pressinõukogule, et vallavanem võiks ja peaks kommenteerima seda, mis toimub tema vallavalitsuses. Postimees avaldas vestlusest vallavanemaga täpsuse huvides stenogrammi. Leht saatis vallavanemale ka kirjalikud küsimused ja lisas vastuseks saadud kirjast loo lõppu ainsa sisuliselt asja puudutava lause. Postimees lisas, et ei toimetaja ega ajakirjanik saanud aru, et varasemalt tehtud fotol olev koht on lasteaia WC. Postimees tunnistab, et artiklis oli viga – vallavanem sõidab Peugeot’, mitte Hondaga. Selle vea leht parandas ja lisas ka õienduse.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.1., mis ütleb, et uudised, arvamused ja oletused olgu selgelt eristatavad. Pressinõukogu hinnangul jätab artikkel mulje, nagu oleks vallavanem seotud millegi kahtlasega.

Postimees rikkus ka koodeksi punkti 4.11., mis ütleb, et fotod ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul jätab artikli juures olev suur pilt vallavanemast lugejatele mulje, nagu oleks vallavanem kahtlustatav.

Seotud lood
26.02.2016 29.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto