Sisukord
Välismaa
Postimees
27.02.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Priiuse paraad (7) Jääkarude pidupäev Esikülg 27. veebruar Postimees rikkus head ajakirjandustava Paroolikaartide päevaliimiit väheneb veelgi Järelhüüdeid Eri Klasile Päästeameti juht: Menkov rikkus ametnikueetikat EASi raha säästab lipupäeval ronimisest (3) Eesti lühiuudised Nii see läks... Tagakülg In memoriam Eri Klas Majandus Naeratav härra Gaas Välismaa Obama üritab kurikuulsat vanglat sulgeda Kreeka ja Austria tüli süveneb Mässuline Boris Välismaa lühiuudised Kremli meedia ei jäta ühtki võimalust kasutamata (12) Arvamus Postimees 1996. aastal: asekantsler Elvo Priks esitas lahkumisavalduse Mässuline Boris Päeva karikatuur Priiuse paraad (7) Naeratav härra Gaas Juhtkiri: maestro lahkumine Intensiivselt unikaalne Marti Aavik: «aga Poska…» (2) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 (2) Margus Kruut: viime ajaloolise susla koju! (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: teenetemärk Eesti tunnustajale Kultuur Nii see läks... Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Luulehetk – hetk luules Nädala plaat. Universumi põhiväärtused On aeg meenutada Habemega falsett Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Põnevam kui Drake Nad loodavad, et saavad sellest üle Joonistatud ajaraisk Sport Nool kandideerib EOK presidendiks Spordi lühiuudised 27.02 Postimees X-mängudel: Sildaru hirmutav, kuid vajalik kogemus Oslos Postimees X-mängudel: Sildaru kolmas meelisala olümpiaprogrammi ei mahu Blatteri järeltulija lubab FIFAs korra majja lüüa Rapla korvpalliklubi kõnnib rahaliselt noateral Tarbija Soodustused suurendavad tööga rahulolu AK On aeg meenutada Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Nädala plaat. Universumi põhiväärtused Põnevam kui Drake Habemega falsett Väike pood keldris Mugavus­pagulased tähistasid vabariigi aastapäeva Viimane veerg Enne ja pärast häälemurret Ununema kippuv mälu Arter Keelte tundmisest Roosiaia kuninganna sünnipäev Presidendiballi pärlid Ieva Ilves: naer ühendab meid (2) Nad tulid Eestile appi. Mis neist on saanud? (6) Mart Müürisepp: lolliks ei karda ma jääda Kogu perega valimiskarussellil (2) Baltimaade ühtsus Bauska moodi Tartu Ieva Ilves: naer ühendab meid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kreeka ja Austria tüli süveneb

2 min lugemist
Kreekasse lõksu jäänud Süüria migrant Idomenis Makedoonia piiri ääres tukastamas. FOTO: SCANPIX

Kreeka tegi sel nädalal Euroopa Liidu omavahelist tavapärast suhtlemisviisi arvestades tavatu käigu ning kutsus tagasi oma suursaadiku Austrias. Üllatav see siiski polnud, sest Ateena oli sedavõrd suurde raevu ajanud päev varem Viinis toimunud Lääne-Balkani kohtumine, kus Austria arutas rändekriisi asju üheksa riigiga, kuid Kreeka, Saksamaa ega Euroopa Komisjoni esindajaid sinna ei kutsutud.

Tellijale

Eile süvenes kahe riigi tüli veelgi, kui Ateena teatas, et pole nõus vastu võtma Austria siseministrit. Välisministeeriumi allikas kinnitas riikliku uudisteagentuuri ANA teadet, Austria siseministri Johanna Mikl-Leitneri visiiditaotlus lükati tagasi.

Austria on korduvalt süüdistanud Kreekat suutmatuses oma piiri valvata, mistõttu rändavad Türgist Kreekasse saabunud põgenikud takistamatult põhja poole teistesse Euroopa Liidu riikidesse. Ka oli Mikl-Leitner üleeile ELi siseministrite kohtumisel tõstatanud küsimuse, kas Kreeka koht on üldse Schengeni tsoonis, viidates sellele, et Austria hinnangul on vastus eitav.

26.02.2016 29.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto