Sisukord
AK
Postimees
27.02.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Jääkarude pidupäev Esikülg 27. veebruar Priiuse paraad (7) Paroolikaartide päevaliimiit väheneb veelgi Järelhüüdeid Eri Klasile Päästeameti juht: Menkov rikkus ametnikueetikat EASi raha säästab lipupäeval ronimisest (3) Eesti lühiuudised Mälumäng Postimees rikkus head ajakirjandustava Nii see läks... Toidupank katab supiköökide laua Majandus Naeratav härra Gaas Välismaa Obama üritab kurikuulsat vanglat sulgeda Kreeka ja Austria tüli süveneb Mässuline Boris Välismaa lühiuudised Kremli meedia ei jäta ühtki võimalust kasutamata (12) Arvamus Mässuline Boris Päeva karikatuur Priiuse paraad (7) Naeratav härra Gaas Juhtkiri: maestro lahkumine Intensiivselt unikaalne Marti Aavik: «aga Poska…» (2) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 (2) Margus Kruut: viime ajaloolise susla koju! (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: teenetemärk Eesti tunnustajale Marko Mihkelsoni essee: usutav unistus ühtsest Põhjalast (7) Kultuur Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Nädala plaat. Universumi põhiväärtused On aeg meenutada Habemega falsett Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Põnevam kui Drake Nad loodavad, et saavad sellest üle Joonistatud ajaraisk Ununema kippuv mälu Harper Lee mälestuseks: ainult õiglus on igavene (1) Sport Nool kandideerib EOK presidendiks Spordi lühiuudised 27.02 Postimees X-mängudel: Sildaru hirmutav, kuid vajalik kogemus Oslos Postimees X-mängudel: Sildaru kolmas meelisala olümpiaprogrammi ei mahu Blatteri järeltulija lubab FIFAs korra majja lüüa Rapla korvpalliklubi kõnnib rahaliselt noateral Tarbija Soodustused suurendavad tööga rahulolu AK On aeg meenutada Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Nädala plaat. Universumi põhiväärtused Põnevam kui Drake Habemega falsett Väike pood keldris Mugavus­pagulased tähistasid vabariigi aastapäeva Viimane veerg Enne ja pärast häälemurret Ununema kippuv mälu Marko Mihkelsoni essee: usutav unistus ühtsest Põhjalast (7) Leegion nimega Eco Arter Keelte tundmisest Roosiaia kuninganna sünnipäev Presidendiballi pärlid Ieva Ilves: naer ühendab meid (2) Nad tulid Eestile appi. Mis neist on saanud? (6) Mart Müürisepp: lolliks ei karda ma jääda Kogu perega valimiskarussellil (2) Baltimaade ühtsus Bauska moodi Tartu Ieva Ilves: naer ühendab meid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väike pood keldris

3 min lugemist
FOTO: SCANPIX
Tellijale Tellijale

Palju aastaid tagasi asus naabermaja keldrikorrusel väike pood, kus müüdi leiba, piima ja teisi toidukaupu, millega nõukogude võim töötajaid varustas. Siis saabusid uued ajad ja keldris seadis ennast sisse valuutakauplus, kus FIMide, DEMide ja dollarite eest müüdi teksaseid, banaane ja kohvi. Kuid mitte kauaks. Vabariigi algusajad olid tormilised, ärid tekkisid ja kadusid üleöö ning seda, mis masti majandust keldris läbi 90ndate aastate aeti, ei mäleta enam keegi. Seal on müüdud pruugitud autooosi, kasutatud mobiile, vanu arvuteid, lemmikloomapuure ja veel umbes tuhandet vajalikku asja. Üksvahe tehti keldris striptiisi, siis olid naised ärevil ega lubanud mehi õhtul õue prügiämbrit viima. Paar korda tuli keldris ette tulistamist, lõpuks plahvatas pomm ja pärast seda jäi kõik vaikseks. 21. sajandi saabumisel rippus keldriuksel tabalukk, mida rooste halastamatult näris.

Viimasel ajal on keldris jälle elu tärganud. Ukse peal silti ei ole, aga rahvas käib. Tullakse jala ja autoga. Sageli näeb liikumas televisioonist ja internetist tuttavaid nägusid. Viimaks sai uudishimu võitu ja otsustasin asja lähemalt uurida. Vabariigi aastapäeval linna pealt saabudes – olin käinud Toompeal lipu heiskamist ja Vabaduse väljakul kaitseväe paraadi vaatamas, mistõttu väikene kilk oli peas ja kausitäis sõdurisuppi mulksus kõhus – astusin julgelt keldrisse sisse. Mind tervitas lahke olekuga noormees.

26.02.2016 29.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto