Sisukord
Talisport
Postimees
27.02.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Jääkarude pidupäev Esikülg 27. veebruar Priiuse paraad (7) Paroolikaartide päevaliimiit väheneb veelgi Järelhüüdeid Eri Klasile Päästeameti juht: Menkov rikkus ametnikueetikat EASi raha säästab lipupäeval ronimisest (3) Eesti lühiuudised Mälumäng Postimees rikkus head ajakirjandustava Nii see läks... Toidupank katab supiköökide laua Majandus Naeratav härra Gaas Välismaa Obama üritab kurikuulsat vanglat sulgeda Kreeka ja Austria tüli süveneb Mässuline Boris Välismaa lühiuudised Kremli meedia ei jäta ühtki võimalust kasutamata (12) Arvamus Mässuline Boris Päeva karikatuur Priiuse paraad (7) Naeratav härra Gaas Juhtkiri: maestro lahkumine Intensiivselt unikaalne Marti Aavik: «aga Poska…» (2) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 (2) Margus Kruut: viime ajaloolise susla koju! (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: teenetemärk Eesti tunnustajale Marko Mihkelsoni essee: usutav unistus ühtsest Põhjalast (7) Kultuur Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Nädala plaat. Universumi põhiväärtused On aeg meenutada Habemega falsett Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Põnevam kui Drake Nad loodavad, et saavad sellest üle Joonistatud ajaraisk Ununema kippuv mälu Harper Lee mälestuseks: ainult õiglus on igavene (1) Sport Nool kandideerib EOK presidendiks Spordi lühiuudised 27.02 Postimees X-mängudel: Sildaru hirmutav, kuid vajalik kogemus Oslos Postimees X-mängudel: Sildaru kolmas meelisala olümpiaprogrammi ei mahu Blatteri järeltulija lubab FIFAs korra majja lüüa Rapla korvpalliklubi kõnnib rahaliselt noateral Tarbija Soodustused suurendavad tööga rahulolu AK On aeg meenutada Aja auk. Tänava lõpus asub südamevalu hotell Plaat, mis vajaks rohkem lehmakella Nädala plaat. Universumi põhiväärtused Põnevam kui Drake Habemega falsett Väike pood keldris Mugavus­pagulased tähistasid vabariigi aastapäeva Viimane veerg Enne ja pärast häälemurret Ununema kippuv mälu Marko Mihkelsoni essee: usutav unistus ühtsest Põhjalast (7) Leegion nimega Eco Arter Keelte tundmisest Roosiaia kuninganna sünnipäev Presidendiballi pärlid Ieva Ilves: naer ühendab meid (2) Nad tulid Eestile appi. Mis neist on saanud? (6) Mart Müürisepp: lolliks ei karda ma jääda Kogu perega valimiskarussellil (2) Baltimaade ühtsus Bauska moodi Tartu Ieva Ilves: naer ühendab meid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees X-mängudel: Sildaru kolmas meelisala olümpiaprogrammi ei mahu

3 min lugemist
Vaatemängulised freestyle-suusatamise Big Airi hüpped Oslo kesklinnas. FOTO: Phil Ellsworth/ESPN Images

Kelly Sildaru on seni peaasjalikult tegusid teinud freestyle-suusatamise pargisõidus ning aina tõsisemalt soovib ta tegeleda ka rennisõiduga. Alates 2014. aasta Sotši olümpiamängudest on mõlemad alad kavas ka nelja aasta tagant peetaval suurel spordipeol. Oslo X-mängudel loodab eestlanna kaasa lüüa aga Big Airi hüpetes, mis olümpiakavva praegu ei kuulu. Lumelaudurid aga asuvad 2018. aastal Pyeongchangis sel alal esimest korda starti. Miks aga eestlanna kolmas meelisala OM-programmi ei mahu?

Tellijale Tellijale

Et sellele küsimusele vastata, tuleb heita pilk ajalukku. Freestyle-suusatamine on olümpiakavas juba 1992. aastast, kui esmalt oli kavas küngaslaskumine. 1994. aastal lisandusid kavva vigurhüpped. Need kaks on siiski hoopis teistsugused alad kui samuti freestyle-suusatamise alla kuuluvadpargisõit, rennisõit ja Big Air – Sildaru leivanumbrid. Eespool mainitud vigurhüpped ongi olümpiat silmas pidades freestyle-suusatamise Big Airi jaoks risti-põiki jalus.

«Aasias on vigurhüpped eriti tugevad,» ütles Tõnis Sildaru. «Üks ala peab eest ära kukkuma, et teine saaks asemele tulla. Ei saa öelda, et muudatus oleks aja küsimus, kuid võib spekuleerida, et ühel päeval see vahetus juhtub. Üks on vana kool, teine uus kool,» seletas Tõnis Sildaru, kes usub, et ühel päeval võib ka Kelly Sildaru kolmas meelisala olümpiakavva lisanduda.

26.02.2016 29.02.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto