Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Tervis vedas bussijuhti sõidu ajal alt Eesti lühiuudised Keskerakonna Tallinna nõukogu määras Põhja-Tallinna juhid Katsetatakse mobiilseid kiiruskaameraid Uued kaamerad aitavad kuritegusid avastada Esimesed elatisvõlajuhtumid jõuavad kohtusse tänavu Riik kavatseb pitsitada rongavanemaid veelgi (1) Riigi löökplaan teeks kõigist lastest ujujad (2) Ratase ja Simsoni kohad valikukeerises Majandus Milder: võiks tulla hea aasta (1) Kindlustunnet jagub Baltimaades enim eestlastel Riik, kus sisseränne ei ole probleem vaid lahendus (2) Majanduse lühiuudised Tööandjad: välistööjõu Eestisse toomine on hädavajalik (12) Välismaa Välismaa lühiuudised «Džungel» kaob, migrandid mitte Donbassi elu: lootus kustub, usk kaob, armastus hingitseb Arvamus Dagmar Lamp: seks ja Tallinn ehk deitimise võimalikkusest (10) Postimees 1936. aastal: kirjanik O.Lutsu vanemate kuldpulm Juhtkiri: õpetame kõik lapsed päriselt ujuma Marek Strandberg: Rohkem fosforit! Kas see ikka on hea? (4) Jüri Vendik: Vene ühiskonnas on midagi, mis sunnib teda vahetama vabadust ja eneseväärikust irratsionaalsuse vastu Lugejate kirjad: Eesti aitajate unustamisest, rahva esindamisest Erkki Bahovski: sõjast ja venelaste meelsusest rääkimine Eesti stabiilsust ei taga (3) Kultuur Ühenäolise ja Mitmepalgelise ajatu värssduell Sport Flora võitis Superkarika Spordi lühiuudised Toetushäälte leidmisega kimpus Võrno võitleb konkurentide ja ajakirjandusega (5) Neli kullajanust, kolm musta hobust, kolm visa võitlejat Reinar Halliku kurnav reis lõppes õnnelikult Noorus ja kogemus ühise eesmärgi eest Tallinn Keskerakonna Tallinna nõukogu määras Põhja-Tallinna juhid Tallinna lühiuudised Tarbija Dieet aitab leevendada autisti vaevusi (1) Tartu Klimatoloogid niipea suurt kevadet ei luba Elektriteater peab sünnipäeva Näituse-Vaksali ristmik saab foorid (2) Kivikatus maha, plekk-katus asemele. Kas vanalinnas nii sobib? Jaan Vaiksaar: Exceli tabelid ja looritatud sotsiaalsus Imbi Rego: keda aitab 56 miljonit eurot? (1) Mehed võtsid ideest rõõmuga kinni Meeskunstnikud üllatavad naisi maalitud lilledega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: sõjast ja venelaste meelsusest rääkimine Eesti stabiilsust ei taga

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

Kas on mõtet lõputult rääkida Eesti venelaste meelsusest ja kontrollida nende lojaalsust Eesti Vabariigile? Ebastabiilsuse vältimiseks on oluline tegeleda hoopis majandusliku stabiilsuse hoidmisega, aga miskipärast arutatakse hoopis millegi muu üle, kirjutab Erkki Bahovski. 

Tellijale Tellijale

Iseseisvuspäeva paiku võttis sõjast rääkimine üles uusi tuure: kirjanik ja publitsist Andrei Hvostov oli veendunud, et sõja korral jääksid siinsed venelased parimal juhul neutraalseks; üleeile näitas ETV BBC juba ette hirmsaks tituleeritud filmi Venemaa agressioonist Läti vastu ja tagatipuks on Eesti avalikkus täis arutelu, kas päästeameti rühmapealiku Sergei Menkovi vallandamine vabariigi aastapäeva paraadi mõnitamise pärast oli õige või mitte. Ning sinna juurde veel mõttekoja RAND Corporation uurimus, et kui NATO ei tegutse, siis langeb Tallinn 60 tunniga. Säärased lood oleksid 1990. aastail parimal juhul olnud kurioosum, praegu on see igapäevasus.

01.03.2016 03.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto