Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Tervis vedas bussijuhti sõidu ajal alt Eesti lühiuudised Keskerakonna Tallinna nõukogu määras Põhja-Tallinna juhid Katsetatakse mobiilseid kiiruskaameraid Uued kaamerad aitavad kuritegusid avastada Esimesed elatisvõlajuhtumid jõuavad kohtusse tänavu Riik kavatseb pitsitada rongavanemaid veelgi (1) Riigi löökplaan teeks kõigist lastest ujujad (2) Ratase ja Simsoni kohad valikukeerises Majandus Milder: võiks tulla hea aasta (1) Kindlustunnet jagub Baltimaades enim eestlastel Riik, kus sisseränne ei ole probleem vaid lahendus (2) Majanduse lühiuudised Tööandjad: välistööjõu Eestisse toomine on hädavajalik (12) Välismaa Välismaa lühiuudised «Džungel» kaob, migrandid mitte Donbassi elu: lootus kustub, usk kaob, armastus hingitseb Arvamus Dagmar Lamp: seks ja Tallinn ehk deitimise võimalikkusest (10) Postimees 1936. aastal: kirjanik O.Lutsu vanemate kuldpulm Juhtkiri: õpetame kõik lapsed päriselt ujuma Marek Strandberg: Rohkem fosforit! Kas see ikka on hea? (4) Jüri Vendik: Vene ühiskonnas on midagi, mis sunnib teda vahetama vabadust ja eneseväärikust irratsionaalsuse vastu Lugejate kirjad: Eesti aitajate unustamisest, rahva esindamisest Erkki Bahovski: sõjast ja venelaste meelsusest rääkimine Eesti stabiilsust ei taga (3) Kultuur Ühenäolise ja Mitmepalgelise ajatu värssduell Sport Flora võitis Superkarika Spordi lühiuudised Toetushäälte leidmisega kimpus Võrno võitleb konkurentide ja ajakirjandusega (5) Neli kullajanust, kolm musta hobust, kolm visa võitlejat Reinar Halliku kurnav reis lõppes õnnelikult Noorus ja kogemus ühise eesmärgi eest Tallinn Keskerakonna Tallinna nõukogu määras Põhja-Tallinna juhid Tallinna lühiuudised Tarbija Dieet aitab leevendada autisti vaevusi (1) Tartu Klimatoloogid niipea suurt kevadet ei luba Elektriteater peab sünnipäeva Näituse-Vaksali ristmik saab foorid (2) Kivikatus maha, plekk-katus asemele. Kas vanalinnas nii sobib? Jaan Vaiksaar: Exceli tabelid ja looritatud sotsiaalsus Imbi Rego: keda aitab 56 miljonit eurot? (1) Mehed võtsid ideest rõõmuga kinni Meeskunstnikud üllatavad naisi maalitud lilledega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejate kirjad: Eesti aitajate unustamisest, rahva esindamisest

2 min lugemist

Nemadki tulid Eestile appi

Lugesin huviga laupäevasest Arterist Priit Pulleritsu artiklit neist eestlastest, kes tulid pärast taasiseseisvumist tagasi Eestisse, et nõu ja jõuga meid aidata. Neid polnud väga palju ja osa on ka tänaseks mujale siirdunud, kuid mul oli väga kurb avastada, et mainimata oli jäetud perekond Klaar.

Hea tuttava ja sõbrana tean ja mäletan, kui palju nad on teinud Eesti jaoks. Vanem poeg Toivo saabus 1989. aastal õppima Tartu Ülikooli, temast sai president Meri abi, hiljem Euroopa Nõukogu Eesti Esinduse juht, praegu töötab Brüsselis; isa Matti (kes lahkus meist kahjuks möödunud aasta lõpus) oli 1991. aastal järgmine – temast sai Šveitsi edasikindlustusfirma esindaja Balti riikides, hiljem ka Šveitsi aukonsul Eestis ja ID-kaarte valmistanud Šveitsi firma esinduse juhatuse liige ning finantsinspektsiooni nõukogu liige.

Pereema Liis saabus koos noorema poja Margusega 1992. aastal. Ta lõi firma AS Tranfer, oli Lastehaigla Toetusfondi loomise aktiivne toetaja ja sai selle esimeseks tegevdirektoriks ning heategevuse mõtte selgitajaks Eestis. Siiani on ta Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi (mis loodi samuti tema aktiivsel osalusel) juhatuses. 1998. aastal valiti Liis Klaar aasta naiseks ja 1999. aastal riigikogu liikmeks, kus ta oli muu tegevuse kõrval ka NATO toetusrühma esimees. Ka pensionärina tegeleb Liis Lions Clubi ridades heategavusega. 

Elo Jakobi

Kelle nimel?

Avalikel esinemistel  väidetakse tihti: rahvas tahab, rahvas vajab, rahvas nõuab jne, mida kõike rahva nimel ei väideta. Kas esinejal on mandaat rääkida kogu rahva nimel? Kas ei peaks esineja endale teadvustama, kelle nimel  ta ikka saab rääkida?

Meil on kuus erakonda riigikogus, peale selle on veel  erakondi, kes sinna ei kuulu, kuid kellele kuulub ka osa rahva poolehoid,  seega kogu rahva  soovid jagunevad nende  kõikide vahel. Ja siis on veel neid inimesi oma soovidega, kellele ei ole meeltmööda ükski erakond, ja nad ei osale ka valimistel.

Seega, kogu rahvas ei taha kunagi ühte ja sama. Rahvas ei taha otse presidenti valida, küll aga osa rahvast tahab. Kui kõneisik esindab kindlat organisatsiooni/rühmitust, siis ta saab avaldada selle organisatsiooni/rühmituse soove, ehk ainult osa rahva soove.

Jätame rahva nimel esinemise  presidendile ja valitsusele.

Teised räägivad kas enda või siis  o s a rahva nimel.

Liilia Laurson

Seotud lood
    01.03.2016 03.03.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto