Sisukord
Uudised
Tänane leht
02.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Tervis vedas bussijuhti sõidu ajal alt Eesti lühiuudised Keskerakonna Tallinna nõukogu määras Põhja-Tallinna juhid Katsetatakse mobiilseid kiiruskaameraid Uued kaamerad aitavad kuritegusid avastada Esimesed elatisvõlajuhtumid jõuavad kohtusse tänavu Riik kavatseb pitsitada rongavanemaid veelgi (1) Riigi löökplaan teeks kõigist lastest ujujad (2) Ratase ja Simsoni kohad valikukeerises Majandus Milder: võiks tulla hea aasta (1) Kindlustunnet jagub Baltimaades enim eestlastel Riik, kus sisseränne ei ole probleem vaid lahendus (2) Majanduse lühiuudised Tööandjad: välistööjõu Eestisse toomine on hädavajalik (12) Välismaa Välismaa lühiuudised «Džungel» kaob, migrandid mitte Donbassi elu: lootus kustub, usk kaob, armastus hingitseb Arvamus Dagmar Lamp: seks ja Tallinn ehk deitimise võimalikkusest (10) Postimees 1936. aastal: kirjanik O.Lutsu vanemate kuldpulm Juhtkiri: õpetame kõik lapsed päriselt ujuma Marek Strandberg: Rohkem fosforit! Kas see ikka on hea? (4) Jüri Vendik: Vene ühiskonnas on midagi, mis sunnib teda vahetama vabadust ja eneseväärikust irratsionaalsuse vastu Lugejate kirjad: Eesti aitajate unustamisest, rahva esindamisest Erkki Bahovski: sõjast ja venelaste meelsusest rääkimine Eesti stabiilsust ei taga (3) Kultuur Ühenäolise ja Mitmepalgelise ajatu värssduell Sport Flora võitis Superkarika Spordi lühiuudised Toetushäälte leidmisega kimpus Võrno võitleb konkurentide ja ajakirjandusega (5) Neli kullajanust, kolm musta hobust, kolm visa võitlejat Reinar Halliku kurnav reis lõppes õnnelikult Noorus ja kogemus ühise eesmärgi eest Tallinn Keskerakonna Tallinna nõukogu määras Põhja-Tallinna juhid Tallinna lühiuudised Tarbija Dieet aitab leevendada autisti vaevusi (1) Tartu Klimatoloogid niipea suurt kevadet ei luba Elektriteater peab sünnipäeva Näituse-Vaksali ristmik saab foorid (2) Kivikatus maha, plekk-katus asemele. Kas vanalinnas nii sobib? Jaan Vaiksaar: Exceli tabelid ja looritatud sotsiaalsus Imbi Rego: keda aitab 56 miljonit eurot? (1) Mehed võtsid ideest rõõmuga kinni Meeskunstnikud üllatavad naisi maalitud lilledega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik, kus sisseränne ei ole probleem vaid lahendus

3 min lugemist
Viis aastat tagasi hävitas maavärin Uus-Meremaa suuruselt teise linna Christchurchi keskusse, mis nüüdseks näeb välja kui hiiglaslik ehitusplats ning kus isegi kohvikud on valmistatud konteineritest. Riik otsib oma immigratsiooniameti kaudu linna ülesehitamiseks nii spetsialiste kui ka oskustöölisi koggu maailmast. FOTO: Xinhua/Scanpix

Ajal, mil Euroopa ägab põgenikeprobleemi käes, otsivad paljud riigid kõrgemalt kvalifitseeritud töökäsi suisa tikutulega taga. Eriti süstematiseeritud lähenemisega spetsialistide otsimisele kogu maailmast paistab silma saareriik Uus-Meremaa, mille Londoni immigatsioonigrupi juht Jeannie Melville tutvustab riigi strateegiat Tallinnas tänasel Eesti Tööandjate Keskliidu sisserändele keskenduval aastakonverentsil.

Tellijale Tellijale

Kui Eestis on kritiseeritud isegi vähem kui aasta töötanud talentide värbamisega tegeleva «Work in Estonia» programmile kuluvat raha hulka, siis Uus-Meremaal on lisaks erinevatele sarnastele veebiportaalidele väljaspool kodumaad ka viis suuremat regionaalset kontorit: Shanghais, Mumbais, Bangkokis, Apias ja Londonis. Seal vaadatakse läbi soovijate viisaavaldusi, aga tegeldakse ka spetsialiseeritud tööjõu ligimeelitamisega.

Melville’i kirjeldusel vajab nelja miljoni elanikuga väikeriik sisserändajaid ja immigratsiooni peetakse riigi tulevase majanduskasvu üheks põhiveduriks. Kuna veerand Uus-Meremaal elavatest inimestest on sündinud välismaal, siis on ühiskond sisserännanutega harjunud. Eelmisel aastal asus riiki elama 62 000 inimest rohkem, kui sealt lahkus.

01.03.2016 03.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto