Sisukord
AK
Postimees
05.03.2016
Eesti Horoskoop Male Freddi kolis uude majja Dilbert Esikülg 5. märts Ärieliit tutvus tulevaste töötajate ja klientidega Tagakülg «Eurovisiooni» mõõtu «Eesti laul» Kaitseväelased lõhkusid autoga suusaraja Eesti lühiuudised Tuli, nägi, võitis 32 tundi hüpernaturalismi (1) Kirjutava peatoimetaja loorberid Mälumäng Postimees Grupp võitis üheksa pressiauhinda Palju õnne Oodatud kostümeeritud külastajad Välismaa Kreeka-Makedoonia piiril ootab 11 000 migranti Välismaa lühiuudised Õnnelinna noored emad tulevikust masenduses (1) Arvamus Postimees 1931. aastal: vaimustatud hulgad tõstsid «Miss Eesti» ühes autoga õhku Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Juhtkiri: «Z-põlvkonna maailmas» hakkame elama me kõik (2) Urve Eslas: kohus hoolida Daniel Colli veste: Eesti ja briti noored ehk õnne hind (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: tiigrihüpe infoühiskonda Päeva karikatuur Kultuskohtuniku lahkumine (2) Salapärane muinasjulle Esimene kevadekuulutaja Vastuoluline Paksas Kultuur Jahtunud jäljed saavad uuesti kuumaks Luulehetk – hetk luules Kas Y- ja Z-põlvkond teavad, kes on Paul McCartney? (3) «Doktor Silva»: möll perearstikeskuses (1) Laseme neil suureks kasvada! (1) Sport Tamm vaidlustas kandidaatide esitamise korra (2) Võimsas hoos Kontaveit alistas ka Errani Spordi lühiuudised 05.03 Eesti rattaspordis algab jaht peidetud mootoritele Harrastaja salamootorist kasu ei lõika Seimi kangete konkurentide kohal suured küsimärgid Tarbija Töötajad hindavad privaatsust ja pelgavad avatud kontorit Kommunikatsiooniekspert: avatud kontor võib tekitada kapseldumist ja riidu Strandberg unistab füüsilisest Facebookist (1) AK Koduliiga ärkab talveunest Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Eesti laul ja 40 akadeemikut Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Henrik Roonemaa: maailm, nagu Zuckerberg seda näeb Z-põlvkond uuendab, parandab ja otsib ise vastused (11) Arter Kuulsuste asjad oksjonil Puhkepäevad Kaunis ema kaotas lapsed isale (1) Miks eestlased laulavad? Paljas ja katkine mees paneb külalised minestama Kaks saali puupüsti täis – sellist asja nagu ei mäletagi! Alar Sikk: aeg näha puidu asemel puud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Z-põlvkond uuendab, parandab ja otsib ise vastused

6 min lugemist
FOTO: Pm

Täiskasvanuikka on jõudnud või jõudmas esimene põlvkond, kes ei tunne elu interneti, mobiiltelefoni või mängukonsoolita, nad on tõelised digitaalsed «pärismaalased». Kas keskkond on muutnud noored pigem vastutustundetuks ja pannud nad sotsiaalsetest suhetest võõrduma? Vastupidi, see on vorminud neist innovaatilised ja riskialtid teisitimõtlejad. Uuel sajandil sündinud Z-põlvkonda iseloomustab Ernst & Young Baltic ASi partner Ivar Kiigemägi.

Tellijale Tellijale

Põlvkonnalõhe tekib ühiskonnas enamasti koos oluliste sotsiaalsete, majanduslike ja poliitiliste sündmustega. USA kolmanda presidendi Thomas Jeffersoni kinnitusel tunneb iga uus põlvkond tungivat vajadust leida uusi lahendusi, et ühiskond püsiks värske. See on mõistlik soov, mis ongi meid siia toonud ja viib ka edasi, kui parafraseerida president Toomas Hendrik Ilvese kujundit. Edasi viib see, et Z-põlvkond ei taha sõitu jätkata sama autoga, mis on toonud meid siia. Edasi viib rahulolematus. Mitte innovatsioonist unistamine, vaid selle nõudmine. Tahan kiiremini, kaugemale ja tugevamini! Olümpiadeviis «Citius. Altius. Fortius.» on vana, kuid motiveerib inimesi endise jõuga.

04.03.2016 07.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto