Sisukord
AK
Postimees
05.03.2016
Eesti Horoskoop Male Freddi kolis uude majja Dilbert Esikülg 5. märts Ärieliit tutvus tulevaste töötajate ja klientidega Tagakülg «Eurovisiooni» mõõtu «Eesti laul» Kaitseväelased lõhkusid autoga suusaraja Eesti lühiuudised Tuli, nägi, võitis 32 tundi hüpernaturalismi (1) Kirjutava peatoimetaja loorberid Mälumäng Postimees Grupp võitis üheksa pressiauhinda Palju õnne Oodatud kostümeeritud külastajad Välismaa Kreeka-Makedoonia piiril ootab 11 000 migranti Välismaa lühiuudised Õnnelinna noored emad tulevikust masenduses (1) Arvamus Postimees 1931. aastal: vaimustatud hulgad tõstsid «Miss Eesti» ühes autoga õhku Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Juhtkiri: «Z-põlvkonna maailmas» hakkame elama me kõik (2) Urve Eslas: kohus hoolida Daniel Colli veste: Eesti ja briti noored ehk õnne hind (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: tiigrihüpe infoühiskonda Päeva karikatuur Kultuskohtuniku lahkumine (2) Salapärane muinasjulle Esimene kevadekuulutaja Vastuoluline Paksas Kultuur Jahtunud jäljed saavad uuesti kuumaks Luulehetk – hetk luules Kas Y- ja Z-põlvkond teavad, kes on Paul McCartney? (3) «Doktor Silva»: möll perearstikeskuses (1) Laseme neil suureks kasvada! (1) Sport Tamm vaidlustas kandidaatide esitamise korra (2) Võimsas hoos Kontaveit alistas ka Errani Spordi lühiuudised 05.03 Eesti rattaspordis algab jaht peidetud mootoritele Harrastaja salamootorist kasu ei lõika Seimi kangete konkurentide kohal suured küsimärgid Tarbija Töötajad hindavad privaatsust ja pelgavad avatud kontorit Kommunikatsiooniekspert: avatud kontor võib tekitada kapseldumist ja riidu Strandberg unistab füüsilisest Facebookist (1) AK Koduliiga ärkab talveunest Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Eesti laul ja 40 akadeemikut Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Henrik Roonemaa: maailm, nagu Zuckerberg seda näeb Z-põlvkond uuendab, parandab ja otsib ise vastused (11) Arter Kuulsuste asjad oksjonil Puhkepäevad Kaunis ema kaotas lapsed isale (1) Miks eestlased laulavad? Paljas ja katkine mees paneb külalised minestama Kaks saali puupüsti täis – sellist asja nagu ei mäletagi! Alar Sikk: aeg näha puidu asemel puud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laseme neil suureks kasvada!

4 min lugemist
Kaader seriaalist «Troonide mäng». Pildil Emilia Clarke Daenerys Targaryeni rollis FOTO: SCANPIX

Z-põlvkond, mille esindajate sünniaastad algavad kokkuleppeliselt nullindate algusest (mõne klassifikatsiooni kohaselt ka üheksakümnendate keskelt), öeldakse stereotüüpselt olevat tehnikaga märkimisväärselt rohkem sina peal kui varasemad põlvkonnad, mõtlevat rohkem piltides ja linkides ja videotes kui pikkades tekstides. Neile heidetakse ette funktsionaalse kirjaoskuse vähesust, raskemate ideede mõistmatust jne.

Tellijale Tellijale

Kaugenemine klassikast on paratamatu (ja öeldi olevat ka meie puhul), eriti võttes arvesse, kui suures osas loetakse tänapäeval inglise keeles. Klassika keel on arhailisem, sealhulgas ajaliselt järjest lähema klassika. Ja mitte ainult – ka teemad, mida näiteks «Tões ja õiguses» käsitletakse, jäävad (veel) kaugeks. Meie lugesime noortena noortekaid ja seda teeb ka uus põlvkond – need sisaldavad kõnealuseid lugejaid puudutavaid teemasid. Klassika, kui ta tuleb, tuleb hiljem. Ma ei taha mõistagi öelda, et kooli kohustuslik kirjandus tuleks ära kaotada, vastupidi, ka klassikaga harjutamine on vajalik, varsti tulevad muude erialade kõrval ka Z-generatsiooni kirjandusteadlased, kriitikud, ajakirjanikud ja semiootikud.

04.03.2016 07.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto