Sisukord
Kultuur
Postimees
04.03.2016
Eesti Mälumäng Riik pulkadeks lahti ja paremini kokku tagasi (19) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Harvendus «proffide» leeris (6) Tagakülg Kapo pidas kinni Eesti Raudtee töötaja Prokuratuur uurib Botnica ostu Moldova piiripolitsei palus Eerik-Niiles Krossilt vabandust Eesti lühiuudised Savisaar sai ultramoodsa ratastooli Maasturiga läbi teedeta Tšuktšimaa (2) Riikliku lepitaja leidmise epopöa jõudis valitsusse Majandus Põgus pilguheit Ungari startup-tehnoloogia maailma: Uber keelu all, kuid tuli hõõgub tuha all Roubini: maailma majanduses on seitse riskiallikat Majanduse lühiuudised Põlevkivitöösturid kiidavad ressursitasude alandamist (2) Välismaa Savtšenko võib järgneda Kohvrile Välismaa lühiuudised Ukraina ajakirjanik pääses vabadusse Arvamus Indrek Kuus: Odini sõdalased võiksid käia hoopis rongaisadelt raha sisse nõudmas (20) Hannes Luts: kas innovatsiooni edendamine või pigem sihitu tõmblemine? Toomas Tamsar: meie kolm enesepettust (10) Lugejate kirjad Juhtkiri: Riigireform: jää on hakanud liikuma (10) Kristel Trell: toome salongid tagasi Päeva karikatuur Postimees 1991. aastal: referendumi tulemused on olulised ka Nõukogude Liidule Kultuur Indrek Hargla uurib tuhat aastat tagasi toime pandud mõrvu Muusika ja elu vangid Sport Spordi lühiuudised Fourcade tõi Prantsusmaale kulla Kontaveit alistas kuulsa slovakitari Mitmevõistlejate uus põlvkond tõstab pead Poliitilised kokkulepped, soosikud ja võimalik üllatus (1) Kadri Kivine: noortespordi rahastamise keerdkäigud Tallinnas Martin Loo võitleb üksi kogu maailma vastu Tallinn Savisaar sai ultramoodsa ratastooli Tarbija Kas ajakirjandus kaotas Vietnami sõja? Newseum mõtestab ajalugu ja ajakirjanikke Ökohostel mitte üksnes nime poolest, vaid ka tegudes Tartu Võitlus kadunud tänavate eest jätkub Ülikool võitleb tudengite Eestisse jäämise nimel Karastunum Tammeka tahab astuda sammu edasi Minek! ERM hakkab homme kolima Tartu noormees näitas inglise keeles tugevat taset Lõiked paberis loovad uusi maailmu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Indrek Hargla uurib tuhat aastat tagasi toime pandud mõrvu

1 min lugemist

Indrek Hargla esitles ajaloos tuhat aastat tagasi vaatavat raamatut «Raudrästiku aeg», kus peategelaseks on kuninga nõunik Koiola Aotõiv, kelle terav vaist ja nutikus aitavad tal lahendada mitu mõrvamõistatust.

«Ajalooraamatus oli kirjas, et moraalikombed olid üsna lõdvad. Kirjanikuna pidin sellele toetuma,» selgitas Hargla, miks tema uues raamatus on näiteks orgiad ja mitmenaisepidamine tavaline nähtus.

Hargla rõhutab, et «Raudrästiku aeg» on alternatiivajalugu, mis on inspireeritud muinasajast, ning et tema pole ajaloolane, vaid lihtsalt ajaloohuviline. «Raudrästiku aeg» koosneb neljast sõltumatust loost, kus on küll samad tegelased. Viimane lugu toetub autori sõnul uuematele uurimustöödele Tallinna ajaloost. Raamatu kaas kujutab Lasnamäe nõlvalt avanevat vaadet Toompea mäele ning Härjapea linnusele.

Raamatu üks põhiküsimusi on autori sõnul usk. «Kirjutamise ajal sai selgeks, et kõige tähtsamad asjad on kõige tähtsamad. Aga milline oli muinasaegne usk siin, seda ei tea keegi. Mina olen andnud põhjarahvale nende oma piibli ja teinud neist kirjarahva.»

Kas «Raudrästiku aeg» saab ka järje, seda Hargla praegu veel ennustada ei oska. Melchiori lugude fännidele annab ta aga lootust, sest uue romaani mõrv ja mõrvar on tal juba välja mõeldud ning võib juhtuda, et raamat näeb trükivalgust juba sel aastal.

Reedel on kõigil huvilistel võimalik Indrek Harglaga kohtuda Solarise keskuse Apollos, autogrammitund algab kell 18.

Seotud lood
03.03.2016 05.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto