L, 2.12.2023

Töötajad hindavad privaatsust ja pelgavad avatud kontorit

Sirje Niitra
, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tarkvarafirmas Proekspert on mõneinimesekabinetid paigutatud kärgmeetodil ning nende kõrvale loodud helikindlad "mullid" eraldumiseks.
Tarkvarafirmas Proekspert on mõneinimesekabinetid paigutatud kärgmeetodil ning nende kõrvale loodud helikindlad "mullid" eraldumiseks. Foto: Liis Treimann

Inimeste rahulolu oma tööga ja töö tulemuslikkus sõltuvad palju ka tööruumist. Muu hulgas hindavad töötajad kõrgelt privaatsust ja enamikule ei meeldi täiesti avatud töökeskkond, samas peaks töökohas leiduma ka ruume kolleegidega suhtlemiseks.

Hiljutine palgauuring näitas, et 27 protsenti töötajaist soovib töö juures rohkem privaatsust ja täiesti avatud tööruum pole soositud. Pooled uuringus osalenud inimestest teevad tööd kas oma ruumis või jagavad tööruumi paari kolleegiga. Avatud ruumis töötab pea kolmandik (31 protsenti) vastanutest. Ülejäänud töötavad välitingimustes, kliendi juures, objektil või sõidukis. Enda valitud kohas väljaspool tööandja ruume või territooriumit töötab vaid kaks protsenti vastajatest, ehkki sellist töökohta eelistaks üle 40 protsendi küsitletuist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles