Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
05.03.2016
Eesti Horoskoop Male Freddi kolis uude majja Dilbert Esikülg 5. märts Ärieliit tutvus tulevaste töötajate ja klientidega Tagakülg «Eurovisiooni» mõõtu «Eesti laul» Kaitseväelased lõhkusid autoga suusaraja Eesti lühiuudised Tuli, nägi, võitis 32 tundi hüpernaturalismi (1) Kirjutava peatoimetaja loorberid Mälumäng Postimees Grupp võitis üheksa pressiauhinda Palju õnne Oodatud kostümeeritud külastajad Välismaa Kreeka-Makedoonia piiril ootab 11 000 migranti Välismaa lühiuudised Õnnelinna noored emad tulevikust masenduses (1) Arvamus Postimees 1931. aastal: vaimustatud hulgad tõstsid «Miss Eesti» ühes autoga õhku Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Juhtkiri: «Z-põlvkonna maailmas» hakkame elama me kõik (2) Urve Eslas: kohus hoolida Daniel Colli veste: Eesti ja briti noored ehk õnne hind (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: tiigrihüpe infoühiskonda Päeva karikatuur Kultuskohtuniku lahkumine (2) Salapärane muinasjulle Esimene kevadekuulutaja Vastuoluline Paksas Kultuur Jahtunud jäljed saavad uuesti kuumaks Luulehetk – hetk luules Kas Y- ja Z-põlvkond teavad, kes on Paul McCartney? (3) «Doktor Silva»: möll perearstikeskuses (1) Laseme neil suureks kasvada! (1) Sport Tamm vaidlustas kandidaatide esitamise korra (2) Võimsas hoos Kontaveit alistas ka Errani Spordi lühiuudised 05.03 Eesti rattaspordis algab jaht peidetud mootoritele Harrastaja salamootorist kasu ei lõika Seimi kangete konkurentide kohal suured küsimärgid Tarbija Töötajad hindavad privaatsust ja pelgavad avatud kontorit Kommunikatsiooniekspert: avatud kontor võib tekitada kapseldumist ja riidu Strandberg unistab füüsilisest Facebookist (1) AK Koduliiga ärkab talveunest Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Eesti laul ja 40 akadeemikut Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Henrik Roonemaa: maailm, nagu Zuckerberg seda näeb Z-põlvkond uuendab, parandab ja otsib ise vastused (11) Arter Kuulsuste asjad oksjonil Puhkepäevad Kaunis ema kaotas lapsed isale (1) Miks eestlased laulavad? Paljas ja katkine mees paneb külalised minestama Kaks saali puupüsti täis – sellist asja nagu ei mäletagi! Alar Sikk: aeg näha puidu asemel puud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Harrastaja salamootorist kasu ei lõika

2 min lugemist
Sander Maasing. FOTO: Mihkel Jüri

Sander Maasing, endine võistlusrattur, portaali Rattaprofid arendajaid:

Tellijale Tellijale

Nüüd, kui paljudel ratastel on elektrooniline käiguvahetus, on mootori kasutamine tehnoloogiliselt lihtne, sest käiguvahetust toetav aku võiks voolu anda ka mootorile. Kuna aga tegemist on väga pisikese akuga, siis mingit märkimisväärset kasu sealt ei tule. Mootoril on küll jõudu, et tühjasid väntasid ringi ajada, aga et ka 80 kilo kaaluvat ratturit märgatava kiirusega pikka aega edasi viia, selleks seal enam jõudu ei jätku. Aku lihtsalt ei mahuta piisavalt energia, isegi kui kasutada sadulatoru sisse mahtuvaid akusid. Seega võiks öelda, et Eesti rattasõitudel teises sajas sõitvaid mehi mootor esimese saja hulka ei aita. Pole lihtsalt võimalik panna rattale piisavalt suurt akut, mis imelikult silma ei torkaks.

Ometi oleme videos näinud, kuidas profirattur Fabian Cancellara tegi 2010. aastal kaks imelikku rattavahetust ja sõitis silmanähtavalt suurema kiirusega teistel ratturitel eest. 

04.03.2016 07.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto