Sisukord
Sport
Tänane leht
05.03.2016
Eesti Horoskoop Male Freddi kolis uude majja Dilbert Esikülg 5. märts Ärieliit tutvus tulevaste töötajate ja klientidega Tagakülg «Eurovisiooni» mõõtu «Eesti laul» Kaitseväelased lõhkusid autoga suusaraja Eesti lühiuudised Tuli, nägi, võitis 32 tundi hüpernaturalismi (1) Kirjutava peatoimetaja loorberid Mälumäng Postimees Grupp võitis üheksa pressiauhinda Palju õnne Oodatud kostümeeritud külastajad Välismaa Kreeka-Makedoonia piiril ootab 11 000 migranti Välismaa lühiuudised Õnnelinna noored emad tulevikust masenduses (1) Arvamus Postimees 1931. aastal: vaimustatud hulgad tõstsid «Miss Eesti» ühes autoga õhku Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Juhtkiri: «Z-põlvkonna maailmas» hakkame elama me kõik (2) Urve Eslas: kohus hoolida Daniel Colli veste: Eesti ja briti noored ehk õnne hind (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: tiigrihüpe infoühiskonda Päeva karikatuur Kultuskohtuniku lahkumine (2) Salapärane muinasjulle Esimene kevadekuulutaja Vastuoluline Paksas Kultuur Jahtunud jäljed saavad uuesti kuumaks Luulehetk – hetk luules Kas Y- ja Z-põlvkond teavad, kes on Paul McCartney? (3) «Doktor Silva»: möll perearstikeskuses (1) Laseme neil suureks kasvada! (1) Sport Tamm vaidlustas kandidaatide esitamise korra (2) Võimsas hoos Kontaveit alistas ka Errani Spordi lühiuudised 05.03 Eesti rattaspordis algab jaht peidetud mootoritele Harrastaja salamootorist kasu ei lõika Seimi kangete konkurentide kohal suured küsimärgid Tarbija Töötajad hindavad privaatsust ja pelgavad avatud kontorit Kommunikatsiooniekspert: avatud kontor võib tekitada kapseldumist ja riidu Strandberg unistab füüsilisest Facebookist (1) AK Koduliiga ärkab talveunest Kaarel Krjutškov : leiutajateküla kadumine Eesti teaduses Eesti laul ja 40 akadeemikut Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Henrik Roonemaa: maailm, nagu Zuckerberg seda näeb Z-põlvkond uuendab, parandab ja otsib ise vastused (11) Arter Kuulsuste asjad oksjonil Puhkepäevad Kaunis ema kaotas lapsed isale (1) Miks eestlased laulavad? Paljas ja katkine mees paneb külalised minestama Kaks saali puupüsti täis – sellist asja nagu ei mäletagi! Alar Sikk: aeg näha puidu asemel puud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seimi kangete konkurentide kohal suured küsimärgid

3 min lugemist
Aleksei Lovtšev tähistamas Houstoni MMil kuldset medali võitmist ja maailmarekordi püstitamist. Hiljem andis ta positiivse dopinguproovi ja venelasele määrati nelja aasta pikkune võistluskeeld FOTO: SCANPIX

Mullu tõstmise MMil üliraskekaalus poodiumile kerkinud Mart Seim valmistub parasjagu usinalt tänavuse aasta esimeseks jõurpooviks. 16. aprillil astub Seim Norras Førdes areenile Euroopa meistrivõistlustel. Kui eestlasel kulgevad asjad suvist Rio de Janeiro olümpiat silmas pidades plaanipäraselt, siis mitme suure konkurendi tegemiste kohta liigub infot ülimalt vähe. Nii ei leia näiteks EMil võistlustulle astuvate meeste seast taas kahekordset venelasest maailmameistrit Ruslan Albegovit.

Tellijale Tellijale

Osalejate nimekirjas võib viimaseid muudatusi teha küll veel tuleva nädala alguses, kuid teoorias tähendab see tavapäraselt seda, et mõni kõlavam nimi võib sealt pigem veel kaduda, mitte juurde tulla.

Pärast novembris Houstonis toimunud MMi on tõstjate leeris olnud kõige põletavamaks küsimuseks, mis on saanud üliraskekaalus kuldse medali kaela saanud venelase Aleksei Lovtševi dopingukontrolli B-proovist. Lovtševi A-proovist leiti toona kasvuhormooni ja B-proov ootab ilusasti Kanada laboris avamist. Kuna juba positiivse A-proovi järel määrati talle ajutine võistluskeeld, siis on loomulik, et Norra EMil teda stardis pole.

Kuna suure hooga lähenevad aga suvised olümpiamängud, siis ootavad mitmed riigid närviliselt uudiseid Lovtševi kohta. Kui oma huvi on ka eestlastel (Lovtševi positiivse proovi korral tõuseb Seim MMi pronksilt hõbedale), siis pigem sügelevad teised suured tõsteriigid, kuna venelaste järjekordse dopingujama korral võidakse nende tõstjad üldse Riost kõrvale jätta või vähendada nende kohtade arvu olümpiaks (venelastel on tõstmiseks käes maksimaalne kohtade arv ehk 6 meest ja 4 naist). Seega on liikvele läinud ka jutud, et venelased venitavad teadlikult Lovtševi B-proovi avamisega – maailmameister küll olümpiale ei saaks, kuid vähemalt saaksid nad Riosse saata maksimaalse koondise.

«Selline teooria on olemas küll, aga kui asjad nii on, siis seda teavad tegelikult väga vähesed. Tegelikult on surve B-proovi avamiseks suur. Kõik tahavad ju teada,» sõnas Eesti Tõsteliidu president Jaan Talts juunior ning lisas, et ehk on uudiseid oodata lähinädalatel.

04.03.2016 07.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto