P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

Facebook Twitter
Comments
Enrique Peña Nieto.
Enrique Peña Nieto. Foto: Reuters/ScanPix

TSITAAT

«Mulle tundub, et Trumpi avaldused kahjustavad suhteid, mille poole me Ühendriikidega püüdleme.»

Mehhiko president Enrique Peña Nieto skandaalsest miljardärist Donald Trumpist
-----------------------------

Tuneesia väed tapsid Liibüa piiri lähistel 28 mässulist

Tuneesia julgeolekujõud tapsid Liibüa piiri lähedal kokkupõrgete käigus vähemalt 28 äärmuslast, hukkus veel seitse tsiviilisikut ja kümme julgeolekujõudude liiget, teatasid võimud eile.

«Politsei ja armeeüksused tapsid 28 terroristi ja tabasid kuus pärast seda, kui rahvuskaardi kontrollpunktid ja  armeekasarmu langesid Ben Guerdanes relvastatud terroristide rühma koordineeritud rünnakute alla,» teatasid Tuneesia kaitse- ja siseministeerium ühisavalduses.

Ametkonnad lisasid, et kokkupõrkes sai surma ka seitse tsiviilisikut, kuus rahvuskaardi liiget, kaks politseinikku, tolliametnik ja sõdur.

AFP/BNS

Belgia: Schengeni päästab vaid tõhus välispiiri valve

Belgia peaminister Charles Michel peab Euroopa Liidu ja Türgi tippkohtumise tähtsaimaks küsimuseks kontrollimatu ebaseadusliku rändevoo peatamist.

«See tuleb välja öelda, teha otsus ja viia see ellu, sest Schengeni viisaruumi kaitsmiseks on vaja, et kontroll selle välispiiri üle oleks tõeline, praegu seda ei ole,» ütles Michel tippkohtumisele saabudes eile ajakirjanikele.

Interfax/BNS

13 inimest sai eile surma enesetaputerroristi rünnakus kohtuhoonele Pakistani loodeosas.

Krimmis soditi Stalini mälestustahvlit

Venemaa kommunistid väljendasid nördimust seoses Jossif Stalini 1945. aasta Jalta konverentsil osalemise mälestustahvli teotamisega Venemaa annekteeritud Krimmis.

Mälestustahvel määriti punase värviga ja kõrvale kirjutati «timukas».

Vahejuhtum toimus öösel vastu 6. märtsi.

Interfax/BNS

Calais’ elanikud lähevad Pariisi meelt avaldama

Sajad Prantsusmaa linna Calais’ elanikud suunduvad Pariisi protestima rändekriisi negatiivse mõju vastu kohalikule majandusele.

Eile hommikul lahkus Calais’st kümme bussi umbes 500 inimesega, et sõita kohtuma rahandusminister Michel Sapini ja president François Hollande’i esindajatega.

Kohalike elanike sõnul on Džungliks ristitud põgenikelaagri elanikud kahjustanud kohalikku äritegevust. Calais’ ettevõtete esindajad soovivad oma firmadele «majandustegevuse ja tööhõive hoogustamiseks» maksusoodustust.

AP/BNS

Maroko hävitas Islamiriigi rakukese

Maroko julgeolekujõud hävitasid viieliikmelise terroriühenduse Islamiriik (ISIS) rakukese, kes plaanis korraldada rahvarohketes paikades plahvatusi, teatas siseministeerium eile.

Ministeeriumi teatel kavatses rakuke valmistada lõhkekehi kiirkeedupottidest ning plaanis sõita Liibüasse terrorismialasele väljaõppele.

Ministeerium ei avaldanud vahistatute rahvust, kuid ISISe värvatute seas on palju marokolasi.

AP/BNS

Leetu saabus Süüria pagulaspaar

Leetu saabus eile Euroopa Liidu pagulaste ümberjaotusprogrammi raames Süüria abielupaar.

Siseministeerium ütles, et Gruusiast saabus kõrgharidusega noormees ja neiu, kes valdavad suurepäraselt inglise keelt.

Naine on alaviit (islamit, ristiusku ja paganlust põimiv sünkreetiline usk), mees kunstiharidusega kristlane, elukutselt graafik.

Tegemist on teise Leetu ümberasustatud pagulasperekonnaga

BNS

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles