Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.03.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 8. märts Tagakülg Mustema registriga toetusrühma liikmed (19) Naistepäevaks hakati lilli varuma juba eile Eestlased suhtuvad pagulastesse muulastest soosivamalt (1) Tartus meest peksnud noored viibivad esialgu vabaduses (28) TV3 süüdistatakse saateformaadi varguses Politsei tabas üle-eestilisel puhumisreidil kümneid joobes juhte Riigikohus lükkas Keskerakonna kaebuse tagasi (1) Mälumäng Odini sõdalaste rühm registreeriti ka ametlikult Karmide meeste varjus pool (40) Eesti lühiuudised Majandus Taksojuhtide keelenõude kaotav eelnõu kutsuti päevakorrast tagasi Nafta hind trügib ülespoole Majanduse lühiuudised Töömessil osalenud ettevõtted otsivad töötajaid tikutulega Endine hansapankur avab moodulmajade tehase Välismaa Kannatuste rada ehk migrantnaiste teekond Euroopasse Euroopa võimud hoiatavad islamistide uute suurte rünnakute eest (1) Välismaa lühiuudised Venemaa pingutab metsiku hobuse päästmiseks Arvamus Maige Lepp: varjupaigamenetlus ei ole töörändeks (1) Erik Puura: miks on vaja Eesti maavarasid uurida? (8) Ahto Lobjakas: riigireformi valepidi pööratud küsimus (8) Mart Raudsaar: oot-oot, mis mõttes? (4) Juhtkiri: kitsed kipuvad kärneriks Odini nime all (6) Evelyn Kaldoja: mitte minu nimel! Postimees 1931. aastal: Eesti suusatajad hädaohus? Kultuur Kalju Komissarovi viimane intervjuu: «Jätkan õpetajana nii kaua, kuni püsti seisan.» Sport Mariel Gregor: korvpalliliidu otsused jätsid küsimärgid õhku Eesti parim riputas profisaapad varna (1) Suur vaidlus: popid rattasõidud jäid Eesti kalendrist välja (2) Tarbija Uus droon väldib kokkupõrget takistustega IT sunnib autotootjat tegema suuri muutusi Tartu 105 aastat elu ja tarkust Linn otsib toitlustajat Antoniuse õue Tiit Palu: teater pole sport, me ei saa seada ülesandeks auhindu Elu Piirissaarel: poodi pole, aga tankla tuleb Keeri järv õnnistas meest rekordhaugiga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esikülg 8. märts

2 min lugemist

Teisipäev, 8. märts 2016

Nr 55 (7651)

Süüdistus

Rootsi telefirma teatel matkis TV3 nende komöödiasaate formaati.

Eesti lk 3

Vägivald

Ahistamised ja vägistamised on Aafrikast ja Aasiast Euroopasse pürgivate põgenikest naiste igapäevaelu lahutamatu osa.

Välismaa lk 13

Tüli majas

Rattavõistluste korraldajad põhjendavad võistluskalendri hõrenemist sellega, et jalgratturite liit küsib neilt liiga suuri summasid.

Sport lk 22

Tehnika

Sajandat tegutsemisaastat tähistanud BMW tahab luua isesõitva auto.

Lk 23

Tsitaat

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom

Mind pani sügavalt mõtlema see, et eestlasi ja venelasi ühendab tugevalt võõraviha.

Eesti lk 9

Naisliikumine

Mitte minu nimel!

Kuigi hindan kodanikuaktiivsust ja usun, et soolises võrdõiguslikkuses on edendamist vajavat, on end naissoo esindusorganisatsioonideks pidavad ühendused pigem aktiivsete naiste sõbrannastud, leiab Evelyn Kaldoja.

Lk 2

Fosforiit

Maavara nagu iga teinegi

Riik peab teadma oma maapõues peituvaid rikkusi, et langetada paremaid otsuseid, kirjutab keskkonnageoloog Erik Puura. Ei saa eristada, et just fosforiidi kaevandamine põhjustaks leevendamatuid ja hullemaid probleeme.

Lk 16

Odinlaste varjatud pale

Odini sõdalaste Facebooki-rühmas leidub 182 kriminaalse taustaga inimest, kes on toime pannud vähemalt 374 kuritegu. Tegelikkuses on kurikaelte arv ilmselt suurem, ent nendele arvudele sai Postimees kinnituse.

MTÜ Soldiers of Odin Estonia üks juhte Indrek Olm lubas eile, et vastab liikumise kohta käivatele ­kirjalikele küsimustele pärast tööd, ent vastuseid küsimustele ei saabunud. Samuti ei vastanud mees hiljem ka telefonile.

Juhtkiri lk 2, Eesti lk 4–5

FB

Kalju Komissarov tähistab juubelit

Armastatud näitleja, lavastaja ja pedagoog Kalju Komissarov, kelle käe all on õpetust saanud paljud eesti näitlejad ja lavastajad, rääkis oma tänase 70. sünnipäeva eel, kui rahulik ja mõnus on elu maal.

«Ausalt öeldes on linnas viibides – ja ma räägin siin praegu Viljandist! – nii, et ma mõtlen seal kogu aeg, kuidas sivem jälle koju saada. Ja kui mul on vaja Tallinna minna, siis tunnen juba kolm-neli päeva enne seda ebameeldivat rahutust ning üritan välja mõelda põhjust, et öelda: ei-ei, ma ikka ei saa tulla.»

Teatrimees on oma koduaias sisse seadnud isikliku linnuvaatlusjaama ja ütleb, et lume all on kevadet ootamas 1500 tulbisibulat. Neli korda nädalas käib ta Viljandi kultuuriakadeemias õpetamas, 1. aprillist on aga pensionär, emeriitprofessor. PM Foto: Elmo Riig

Kultuur lk 18–19

1lk1

Seotud lood
07.03.2016 09.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto