Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esikülg 8. märts

2 min lugemist

Teisipäev, 8. märts 2016

Nr 55 (7651)

Süüdistus

Rootsi telefirma teatel matkis TV3 nende komöödiasaate formaati.

Eesti lk 3

Vägivald

Ahistamised ja vägistamised on Aafrikast ja Aasiast Euroopasse pürgivate põgenikest naiste igapäevaelu lahutamatu osa.

Välismaa lk 13

Tüli majas

Rattavõistluste korraldajad põhjendavad võistluskalendri hõrenemist sellega, et jalgratturite liit küsib neilt liiga suuri summasid.

Sport lk 22

Tehnika

Sajandat tegutsemisaastat tähistanud BMW tahab luua isesõitva auto.

Lk 23

Tsitaat

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom

Mind pani sügavalt mõtlema see, et eestlasi ja venelasi ühendab tugevalt võõraviha.

Eesti lk 9

Naisliikumine

Mitte minu nimel!

Kuigi hindan kodanikuaktiivsust ja usun, et soolises võrdõiguslikkuses on edendamist vajavat, on end naissoo esindusorganisatsioonideks pidavad ühendused pigem aktiivsete naiste sõbrannastud, leiab Evelyn Kaldoja.

Lk 2

Fosforiit

Maavara nagu iga teinegi

Riik peab teadma oma maapõues peituvaid rikkusi, et langetada paremaid otsuseid, kirjutab keskkonnageoloog Erik Puura. Ei saa eristada, et just fosforiidi kaevandamine põhjustaks leevendamatuid ja hullemaid probleeme.

Lk 16

Odinlaste varjatud pale

Odini sõdalaste Facebooki-rühmas leidub 182 kriminaalse taustaga inimest, kes on toime pannud vähemalt 374 kuritegu. Tegelikkuses on kurikaelte arv ilmselt suurem, ent nendele arvudele sai Postimees kinnituse.

MTÜ Soldiers of Odin Estonia üks juhte Indrek Olm lubas eile, et vastab liikumise kohta käivatele ­kirjalikele küsimustele pärast tööd, ent vastuseid küsimustele ei saabunud. Samuti ei vastanud mees hiljem ka telefonile.

Juhtkiri lk 2, Eesti lk 4–5

FB

Kalju Komissarov tähistab juubelit

Armastatud näitleja, lavastaja ja pedagoog Kalju Komissarov, kelle käe all on õpetust saanud paljud eesti näitlejad ja lavastajad, rääkis oma tänase 70. sünnipäeva eel, kui rahulik ja mõnus on elu maal.

«Ausalt öeldes on linnas viibides – ja ma räägin siin praegu Viljandist! – nii, et ma mõtlen seal kogu aeg, kuidas sivem jälle koju saada. Ja kui mul on vaja Tallinna minna, siis tunnen juba kolm-neli päeva enne seda ebameeldivat rahutust ning üritan välja mõelda põhjust, et öelda: ei-ei, ma ikka ei saa tulla.»

Teatrimees on oma koduaias sisse seadnud isikliku linnuvaatlusjaama ja ütleb, et lume all on kevadet ootamas 1500 tulbisibulat. Neli korda nädalas käib ta Viljandi kultuuriakadeemias õpetamas, 1. aprillist on aga pensionär, emeriitprofessor. PM Foto: Elmo Riig

Kultuur lk 18–19

1lk1

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto