P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Euroopa võimud hoiatavad islamistide uute suurte rünnakute eest

Kadri Veermäe
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
Illustratsioon: Caters News / Scanpix

Eile teatas Suurbritannia terroritõrjejuht Mark Rowley, et nende luureandmete kohaselt kavatseb Islamiriik (ISIS) korraldada maailmas uusi tohutuid ja suurejoonelisi rünnakuid. «Suuremahulised rünnakud on ISISe jaoks loogiliseks järgmiseks sammuks,» teatas Rowley eile Londonis pressikonverentsil ajakirjanikele ja lisas, et erilises ohus on Suurbritannia. 

Rowley sõnul ründas ISIS varem sõjaväelisi ja politseiga seotud sihtmärke, kuid nüüd on nende püüdlused kaalutletumad. «Neil on suur soov korraldada üüratuid rünnakuid, ja ma ei pea silmas vaid sellist tüüpi, mida me siiani oleme näinud nurjumas,» hindas Rowley.

Euroopa Politseiameti (Europol) peadirektor Rob Wainwright kinnitas hiljuti Brüsselis ajakirjanikele korraldatud seminaril «Euroopa vastus terrorismile» esinedes, et ISIS kavatseb Euroopas kindlasti veel rünnakuid korraldada. «Euroopas on praegu viimase aastakümne suurim terrorioht. Peame ohu tõsidusest aru saama. ISIS on väga hästi varustatud, hästi rahastatud, hästi treenitud ja neil on tugev tahe sooritada edaspidigi Pariisi-sarnaseid rünnakuid,» hoiatas ta.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles