Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (22) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (9) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (16) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (32) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (19) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (15) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (4) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: Hitleri rusikas ja palmioks

1 min lugemist
Adolf Hitler (keskel) FOTO: SCANPIX

«Observer» ütleb oma juhtkirjas: Härra Hitleri üks käsi on rusikas, teine näitab palmioksa. Samal ajal kui tema sõjaväed marssisid sisse Reini tsooni, esitas ta laiaulatuslikud rahuettepanekud Euroopale. 

«Sellega annab juht ühekülgse teatise, et kogu Saksamaa territoorium nüüdsest peale alistub Saksa valitsuse piiramatule kontrollile. Tingimusel, et Saksamaale antakse üheõiguslus, pakub ta rahu.

See, mida Hitler ütles laupäeval, peab otsekohe kujunema diplomaatilise tegevuse tulipunktiks. Hiilgavad ja ajakohased, nagu Saksa ettepanekud on, tuleb neid vaadelda kaine realismi ja sügava heatahtega. Seekord ütleb Saksamaa üles lepingu, millele ta kirjutas alla vabatahtlikult ja mida ta alles hiljuti uuesti kinnitas. Ta enam ei väidagi, et pealesunnitud lepingud teda ei seo. Ta ei esita Locarno lepingut vahekohtule. Ta ei tunnusta oma enese allkirja.

Meie loodame ja usume, et lähemate päevade selgitustöös, niihästi Vene kui ka Prantsuse kartusi Berliinis kohaldakse õiglaselt. Kui see on nii, siis Hitleri ettepanekud võivad osutuda väärtuslikke teeneid. Kuid see peab olema Saksamaa viimaseks tõeotsuseks, mida tuleb täita iga hinna eest. 9.03.1936

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto