Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.03.2016
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Haldusreform saab kauaoodatud hoo sisse Arsti nõu võib saada Facebookist või nõuandeliinilt (1) Eesti lühiuudised Tallinn on hädas vanalinna ööelu ohjeldamisega (1) Tihe udu keeras sassi lennujaama tööplaani Eradetektiivid ootavad buumi Iga kolmas õigusrikkuja on uimastisõltlane (1) Suvise Pärnu muusikafestivali avaakord anti Kadriorus Viimane võimalus algajale naisepeksjale Majandus Eesti rahvusliku lennufirma nimeks saab Nordica Transiidikeskust ähvardab leppetrahv Draghi teeb üheteistkümnenda katse eurotsooni majandust turgutada (2) Majanduse lühiuudised Vändras tehtud osi leiab parimatest kohvimasinatest Välismaa Hollandlased väidavad üht, venelased teist Välismaa lühiuudised Hollandis õpivad kotkad droone küttima Basaar Brüsselis kulges Türgi taktikepi all MH370 kaks aastat hiljem: lootus sureb viimasena Arvamus Juhtkiri: fosforiidist saia ei saa (3) Lugejakiri: Eesti suurim julgeolekurisk on Ida-Virumaa (5) Postimees 1936. aastal: Hitleri rusikas ja palmioks Hendrik Alla: TV Adibas ehk Eesti teletegijatel paistab fantaasiat vähe olevat (4) Olev Remsu: niisiis, õhus on hüsteeriat ehk Radikaliseerumisest Eestis (17) Vahur Kersna: miks hülgavad staarid ERRi? (3) Maret Maripuu: töötamine Eestis – kas eluohtlik ettevõtmine? (2) Kultuur Popid ja huhuulikud võimusuhted Sport Spordi lühiuudised Seimile hõbe ja kuld ning olümpiaks üks konkurent vähem Peasekretär Seil: murdmasuusatamine pole jumal - alad peavad ühtlustuma Läti ravim kukutas Šarapova (1) Tihe mängugraafik murdis raudmees Klavani? Tallinn Tallinna lühiuudised Õismäel võeti maha kasutuks muutunud trolliliine Tallinn on hädas vanalinna ööelu ohjeldamisega (1) Tarbija Arsti nõu võib saada Facebookist või nõuandeliinilt (1) Tartu Kasvav kool avab õhtuse vahetuse (1) Tähetorni juurde tuleb uhke trepp ja lipuväljak (8) Kunstnik lavastas muuseumisse maastiku Rõngus kerkib hiigelsuur viljaterminal Kellele lüüakse hingekella? ehk Mõtteainet omavalitsustele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: Hitleri rusikas ja palmioks

1 min lugemist
Adolf Hitler (keskel) FOTO: SCANPIX

«Observer» ütleb oma juhtkirjas: Härra Hitleri üks käsi on rusikas, teine näitab palmioksa. Samal ajal kui tema sõjaväed marssisid sisse Reini tsooni, esitas ta laiaulatuslikud rahuettepanekud Euroopale. 

«Sellega annab juht ühekülgse teatise, et kogu Saksamaa territoorium nüüdsest peale alistub Saksa valitsuse piiramatule kontrollile. Tingimusel, et Saksamaale antakse üheõiguslus, pakub ta rahu.

See, mida Hitler ütles laupäeval, peab otsekohe kujunema diplomaatilise tegevuse tulipunktiks. Hiilgavad ja ajakohased, nagu Saksa ettepanekud on, tuleb neid vaadelda kaine realismi ja sügava heatahtega. Seekord ütleb Saksamaa üles lepingu, millele ta kirjutas alla vabatahtlikult ja mida ta alles hiljuti uuesti kinnitas. Ta enam ei väidagi, et pealesunnitud lepingud teda ei seo. Ta ei esita Locarno lepingut vahekohtule. Ta ei tunnusta oma enese allkirja.

Meie loodame ja usume, et lähemate päevade selgitustöös, niihästi Vene kui ka Prantsuse kartusi Berliinis kohaldakse õiglaselt. Kui see on nii, siis Hitleri ettepanekud võivad osutuda väärtuslikke teeneid. Kuid see peab olema Saksamaa viimaseks tõeotsuseks, mida tuleb täita iga hinna eest. 9.03.1936

Seotud lood
08.03.2016 10.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto