R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kasvav kool avab õhtuse vahetuse

Mari-Liis Pintson
Kasvav kool avab õhtuse vahetuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Annelinna gümnaasiumi direktor Hiie Asser pidi võtma vastu otsuse viia ruumipuuduse tõttu nelja kolmanda klassi õpilased uuel õppeaastal õhtusesse vahetusse.
Annelinna gümnaasiumi direktor Hiie Asser pidi võtma vastu otsuse viia ruumipuuduse tõttu nelja kolmanda klassi õpilased uuel õppeaastal õhtusesse vahetusse. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Annelinna gümnaasiumi juhtkond võttis paar nädalat tagasi vastu ammu edasi lükatud otsuse avada uuel õppeaastal koolis  õhtune vahetus, kuna järjest kasvava õpilaste arvu tõttu ei mahu kõik lapsed enam koolimajja ära.

Annelinna gümnaasiumi direktor Hiie Asser rääkis, et igal aastal kasvab kool 20–30 õpilase võrra. «Oleme jõudnud enam-vähem sellele piirile, et võime esimeses vahetuses õpetada on lõpukorral, aga kooli populaarsus lapsevanemate hulgas ikkagi püsib,» tõdes direktor.

Keelekümbluskoolina on Annelinna gümnaasium seni võtnud vastu kõik lapsed, kes soovivad nende kooli esimesse klassi tulla. Direktori sõnul on kaalutud ka katsete või elava järjekorra alusel vastuvõttu, ent mõlemad variandid on kõrvale heidetud.

«Väga valus on korraldada konkursse,» rääkis Asser. «Oleme arvanud, et kui vanemad tahavad oma last panna keelekümbluskooli, ei tohiks ei linn ega riik neile kätt ette panna.»

Juba praegu on koolis algklasside osas igas lennus neli paralleeli ning klassi suurus maksimaalselt lubatud 26 last. Ka uueks õppeaastaks on esimesse klassi astuda soovijaid nii palju, et selleks tuleb avada neli klassi.

Kevadel lõpetab 9. klassi 79 õpilast, sügisel peaks praeguse plaani järgi lisanduma 103 uut koolijütsi. Gümnaasiumis on lõpetajaid 74 ning prognoositav vastuvõtt kümnendasse klassi on 80–100 õpilast.

Väiksemad hommikul

Hiie Asser rääkis, et kuna esimese ja teise klassi lapsed ei ole veel piisavalt iseseisvad, otsustati, et nemad hakkavad sügisel koolis käima ikka hommikuses vahetuses. Ent kolmanda klassi õpilastel tuleb kooli minna lõunaks, direktori sõnul hiljemalt kella 12ks, ning tunnid lõppevad poole viie paiku õhtupoolikul.

Direktor tõdes, et õhtune vahetus toob kindlasti kaasa palju küsimusi ja ebamugavusi. Näiteks peavad need lapsed leidma huviringide ja trennide jaoks uued ajad ning kool peab korraldama ka õhtupoolse toitlustamise.

Asser lisas, et üks aspekt on see, kuidas kooli kõik 1000 last ühes vahetuses klassiruumidesse mahutada, kuid nad peavad ka vahetundides mahtuma turvaliselt koridoridesse toimetama. Teine vahetus aitaks direktori sõnul koolikeskkonda rahulikumaks muuta.

Kooli lapsevanemad on aga täna õhtuks kutsunud kokku koosoleku, et õhtuse vahetuse avamisega seotud probleeme arutada.

Kooli hoolekogusse kuuluv Marina Tsukanov, kelle laps käib praegu teises klassis, tõdes, et saab aru, milleks selline muudatus on vajalik, ning kuna laps peaks õhtuses vahetuses käima vaid ühe aasta, ei näe ta selles väga suurt probleemi.

Kaks kooli kokku

Tartu linnavolikogusse kuuluv Annelinna gümnaasiumi lapsevanem Jelena Frunze rääkis aga, et tema poole on pöördunud ka rahulolematuid lapsevanemaid. Frunze, kes kuulub ise linna esindajana ka Tartu Puškini kooli hoolekogusse, näeb siin lahendusena, et need kaks Tartu keelekümbluskooli ühineksid ning siis jaguks õpilasi mõlemasse kooli.

Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave ei olnud eile veel kuulnud Annelinna gümnaasiumi õhtuse vahetuse sisseseadmise plaanidest. Ent ta tõi ühe arvatava põhjusena välja, et vene kodukeelega pered soovivad oma lapsi panna just Annelinna gümnaasiumisse, kuna see on täistsükli kool.

Puškini kool, mis on põhikool, avab aga Raave sõnul uuel õppeaastal laste puudusel ilmselt vaid ühe esimese klassi.

«Me oleme endiselt seda meelt, et kõige õigem lahendus oleks üks kool kahes majas,» viitas ka Raave kahe kooli ühendamisele.

See teema on varemgi päevakorral olnud, ent Puškini kooli vastuseisu tõttu pole Raave sõnul ühinemine teoks saanud.

Märksõnad
Tagasi üles