Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
09.03.2016
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Haldusreform saab kauaoodatud hoo sisse Arsti nõu võib saada Facebookist või nõuandeliinilt (1) Eesti lühiuudised Tallinn on hädas vanalinna ööelu ohjeldamisega (1) Tihe udu keeras sassi lennujaama tööplaani Eradetektiivid ootavad buumi Iga kolmas õigusrikkuja on uimastisõltlane (1) Suvise Pärnu muusikafestivali avaakord anti Kadriorus Viimane võimalus algajale naisepeksjale Majandus Eesti rahvusliku lennufirma nimeks saab Nordica Transiidikeskust ähvardab leppetrahv Draghi teeb üheteistkümnenda katse eurotsooni majandust turgutada (2) Majanduse lühiuudised Vändras tehtud osi leiab parimatest kohvimasinatest Välismaa Hollandlased väidavad üht, venelased teist Välismaa lühiuudised Hollandis õpivad kotkad droone küttima Basaar Brüsselis kulges Türgi taktikepi all MH370 kaks aastat hiljem: lootus sureb viimasena Arvamus Juhtkiri: fosforiidist saia ei saa (3) Lugejakiri: Eesti suurim julgeolekurisk on Ida-Virumaa (5) Postimees 1936. aastal: Hitleri rusikas ja palmioks Hendrik Alla: TV Adibas ehk Eesti teletegijatel paistab fantaasiat vähe olevat (4) Olev Remsu: niisiis, õhus on hüsteeriat ehk Radikaliseerumisest Eestis (17) Vahur Kersna: miks hülgavad staarid ERRi? (3) Maret Maripuu: töötamine Eestis – kas eluohtlik ettevõtmine? (2) Kultuur Popid ja huhuulikud võimusuhted Sport Spordi lühiuudised Seimile hõbe ja kuld ning olümpiaks üks konkurent vähem Peasekretär Seil: murdmasuusatamine pole jumal - alad peavad ühtlustuma Läti ravim kukutas Šarapova (1) Tihe mängugraafik murdis raudmees Klavani? Tallinn Tallinna lühiuudised Õismäel võeti maha kasutuks muutunud trolliliine Tallinn on hädas vanalinna ööelu ohjeldamisega (1) Tarbija Arsti nõu võib saada Facebookist või nõuandeliinilt (1) Tartu Kasvav kool avab õhtuse vahetuse (1) Tähetorni juurde tuleb uhke trepp ja lipuväljak (8) Kunstnik lavastas muuseumisse maastiku Rõngus kerkib hiigelsuur viljaterminal Kellele lüüakse hingekella? ehk Mõtteainet omavalitsustele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähetorni juurde tuleb uhke trepp ja lipuväljak

2 min lugemist
Pirogovi platsi trepistiku üks läinud talvel pakutud eskiislahendusi. Autorid on Artes Terrae maastikuarhitektid Heiki Kalberg, Sulev Nurme ja Indrek Oden. Samuti kuuluvad autorite hulka arhitektid Uko Künnap ja Andrus Vahrušev. FOTO: eskiis

Linn soovib rajada Eesti vabariigi saja aasta juubeliks Tartu tähetorni juurde  esindusliku lipuväljaku, mille juurde viib Pirogovi platsilt kulgema hakkav vaateplatvormidega trepistik.

Tellijale Tellijale

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on Eesti vabariigi aastapäeva tähistamine tähetorni juures väga kõnekas traditsioon. «Tartlastele on see väga tähtis plats. Sinimustvalge lipu tervitamine on iseseisvuse taastamise järgne komme, aga sellel kohal on kaugem ajalugu,» lausus ta.

Praegune olukord pole Klaasi sõnul aga Tartu-vääriline. «See ala on kevaditi märg. Seal on lombid, jalad saavad märjaks ja vesi ei liigu ära. Nii või teisiti tuleks see koht väärikalt korrastada ja kujundada,» ütles linnapea.

08.03.2016 10.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto