Sisukord
Tallinn
Postimees
10.03.2016
Eesti Mälumäng Tartu jõhkardeid ühendab keeruline lapsepõlv (40) Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Tagakülg 10.3 Eesti lühiuudised Et oleks, millele toetuda Eesti lühiuudised Viisakeelu all olev Kross sõidab taas USAsse Mart Laaril ilmus uut ajalooraamat «Rahvuse sünd» Suurim sõjaoht seisneb Kremli valearvestuses Harju tänaval mälestati märtsipommitamise ohvreid Tallinna TV väntab seriaali «Savisaare protsess» (4) Majandus Firma kulutab miljoneid reisijate meelitamiseks bussi (2) Olav Osolin Nordicast – probleemideta nime on raske leida Luksusbuss valmib mõne nädalaga (2) Majanduse lühiuudised Välismaa Läti loodab rahulikku leegionäride päeva Välismaa lühiuudised Kučinskist ei peeta Lembergsi käpikuks Dombrovskise partei kukutasid nende endi siseintriigid Surve ettearvamatule Põhja-Koreale kasvab Arvamus Indrek Kuus: taplus Tartus ja sabaga loomakostüüm (4) Eesti Naistoimetajad: pealiskaudsusega võib solvata MTÜ Soldiers of Odin Estonia vastulause (6) Taavi Minnik: Kalifaadi viimased päevad (4) Veebikommentaarid Postimees 1995. aastal: Estonian Airi juhtkonna arvates on koondatud lendurid algatanud laimukampaania Päeva karikatuur Juhtkiri: kuidas taastada ühiskondlikku turvatunnet? (3) Priit Humal: teeme Eesti raudtee abil üheks linnaks (12) Indrek Teder: praeguse haridusreformi tulemus saab olla vaid hariduse pohmell (7) Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Õitsev õunapuuaed ehk kuidas vaadata stalinismi? Esimene tulemine: lootust on Sport Väljavilistatud Ronaldo aitas Reali kaheksa hulka Spordi lühiuudised Puhas laskmine, aeglane sõit Esimene miniolümpia toimub Riias Klitško, Pacquiao ja teised profipoksijad olümpiale – põnev, kuid küsimusi on palju Tarbija Traadist riidepuud rikuvad riideid Tartu Taastame koos Tartu turvatunde (2) Süütaja hoiab naabreid hirmu all Kolm küsimust võivad ohjeldada joomist (1) Politsei viis teadvusetu suhkruhaige arestimajja (9) Piltidega koos ripub seinal suuri üllatusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna TV väntab seriaali «Savisaare protsess»

2 min lugemist
Edgar Savisaar 2002. aastal komöödiafilmi «Vanad ja kobedad saavad jalad alla» võtetel. Keskel Henrik Normann ja paremal Peeter Oja. FOTO: Kalev Lilleorg / Õhtuleht

Tallinna Televisiooni ekraanile jõuab aprillis sari «Savisaare protsess», kus teeb teleseriaalidebüüdi linnapea ametist kõrvaldatud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

Tallinna Televisiooni juht Toomas Lepp ütles, et tegemist on tükiga, mis «sammub salatragöödia ja reaalfantaasia žanri piirimail».

«See on dokumentaalseriaal lavastuslike osadega, mida on varem tehtud igasugustes formaatides,» kirjeldas seriaali tegevprodutsent Piret Toomvap-Schönberg.

Viieosalises seriaalis teeb kaasa ka Keskerakonna juht ise. «Edgar Savisaar on kirjutatud iseendana kõigisse viide osasse selliste väikeste juppidena ja ta astub ise üles,» kinnitas Toomvap-Schönberg.

Varem on Savisaar avalikkuse ees näitleja ja sportlasena esinenud valimisteaegses uisuklipis ja lauljana lauluga «Kaunis maa». Savisaar on teinud rolli ka kodumaises mängufilmis «Vanad ja kobedad saavad jalad alla», kus ta mängis autojuhti ja pidi ütlema kaks lauset.

Seda, millised näitlejad veel seriaalis üles astuvad, tegijad ei avalda, kuna kõik osatäitjad pole veel kindlad. Läbirääkimised käivad nii kutseliste näitlejate kui ka amatööridega. Kokku umbes paarkümmend inimest. Täita on vaja nii kohtuniku, prokuröri, advokaadi, uurijate kui ka timuka roll.

Seriaali võttekohtade hulka kuulub Savisaare kodu Hundisilma talu. Lavastatud stseenid leiavad aset kohtus (filmitakse vene kultuurikeskuses), kapo uurijate kabinettides ja muudes tööruumides jm.

«Siis on veel täiesti ajastust välja viidud timukad, kes tegutsevad keskajal,» märkis tegevprodutsent.

Savisaare kriminaaluurimisele pühendatud viieosalises seriaalis kasutatakse vanu arhiivkaadreid, mis jõuavad ekraanile segamini lavastatud stseenidega.

«See on üles ehitatud nii, et on arhiivimaterjal ja siis on põiked lavastustesse, kuidas see oleks võinud olla ja kuidas need inimesed oleksid käitunud,» selgitas Toomvap-Schönberg.

Tegevprodutsent kinnitas, et seriaali teevad professionaalid professionaali tööriistadega.

«Me ei tee seda kuidagi põlve otsas. Me kasutame korralikku kaamerat, valgust, meil on kostümeerija, grimeerijad – meil on täiesti tavaline seriaali võttegrupp, mida kasutatakse iga lavastusliku seriaali puhul,» ütles ta.

Seriaali režissöör on Rando Pettai. Üks stsenariste oli Henri Sepp.

Võtted algavad järgmisel nädalal. Teleprojekti maksumust Tallinna TV ei avalikusta.

Seotud lood
09.03.2016 11.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto