Sisukord
Kultuur
Postimees
12.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Loomad naudivad päikest Palju õnne Mees, kes ei kartnud Tagakülg In memoriam Anu Liivak (14.10.1953 – 10.03.2016) Rahvusliku lennufirma logo on inspireeritud kiilidest Eesti lühiuudised Juhan Parts kaitseb tuliselt Botnica ostu «Aktuaalne kaamera» tähistas juubelit Järjekordne märgiotsing lõppes fiaskoga (7) Multihumanitaari šokolaadililled rihivad Harrodsit Välismaa Pariis pakub peatuspaika 700-le Barbie-nukule Kriitikud röövivad Merkelilt une (3) Erdoğan – EL 1:0 Välismaa lühiuudised Donbaslased elavad keset miinivälju (1) Arvamus Urve Eslas: mida kuulavad ehitajad Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Mees, kes ei kartnud Postimees 1993. aastal: Lauri Vahtre hoiatab Eesti rahvast Jüri Toomepuu eest Erdoğan – EL 1:0 Unistas end tippu Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: kohad, kus isegi õnnetus on meeldiv Juhtkiri: The Answer is Estonia* (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: Kuku-telet ei tulnud Plekk mainele igaveseks (10) Kultuur Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Mida arvab Postimehe žürii filmist «Perekonnavaled»? Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Unistas end tippu Kotitäis lolle nalju Luulehetk – hetk luules Muinas-Eesti Macbeth ja teisi jutte Väärtuslik lisandus Tammsaare-uuringutele Sport Spordi lühiuudised Kas Nabi päästab taas Eesti maadluse au? Autogrammijaht paljastab staaride värvika seltskonna Norra võitis kodus Plekk mainele igaveseks (10) Tarbija Jurist vastab Kommentaar Kuidas vältida tööstressi? AK Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Valitsus pärast naistepäeva Hilinenud tervitus Kadriorust Rein Järlik: Sõmerpalu valla verine kolmapäev (12) Arko Olesk: ökoloogiline küür tekitab taimeteadlaste seas vaidlusi Nälginud Eesti (13) Arter Krimmist pärit «küborg»: ma ei saa neile kunagi andestada (4) Valime uue klassikatähe! Margit Härma: üldised juhised ellujäämiseks märtsis Eesti esipankur elab raha- ja teadusmaailma vahel (15) Mõtle, mida teed! Või kahetsed... Et Eesti elu edeneks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nädala plaat. Eurolaulu siin pole

2 min lugemist
FOTO: Erakogu

Jakob Juhkam

hh

Mortimer Snerd

Hinne: 4

Tellijale

Sellelt albumilt kuulsin esimesena «Õhtust karjamaad». Ülev ja võimas jazz-noir-pastoraal Els Himma suurepärase vokaaliga ning Ilmar Laabani briljantsete sõnadega. «Õhtune karjamaa» on pala, milletaolisi sünnib meil haruharva. Terviklik heli, hääle ja teksti sümbioos. Laaban ise armastas eksperimenteerida sõnadega, eemaldus oma vabadest struktuuridest ja jõudis sinna, kuhu väga tundlikud ja andekad luuletajad vahel jõuavad. Laaban lõi sürreaalsust kasutades sellest sõltumatut paralleelreaalsust ja see oli absoluutne meistriklass. «Õhtune karjamaa» kordab seda kõike muusikas ning on selles mõttes väga harukordne pala. See jääb kestma. Kas ka Jakob Juhkami teine sooloalbum «HH», seda näitab kõige õiglasem, karmim ja sõltumatum kriitik – aeg. Vaatame, mida plaadil siis ajale pakkuda on.

Avapala, psühhedeelsete klaveripilvede ja kummitavate analoogsüntesaatoritega vürtsitatud «Huvitav ja hirmus» on ilmselgelt kantud seitsmekümnendate instrumentaalse progerock’i vaimustusest. Ajastumärgina igati autentne, plaadi avapalana ehk mitte parim mõeldavatest. «Täringud» jääb püsima enam-vähem samasse või isegi veidi varasemasse kümnendisse, stardiplatvormiks on toasuuruste analoogsüntesaatorite kaitseala ning reisisihiks avakosmos. Siis tuleb see paljukiidetud «Õhtune karjamaa», mida võiks tegelikult veel kiita. No on see vast sügav lugu, selle mitmetasandilisus rullub vaimusilma ees sädeleva pilvena lahti.

11.03.2016 14.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto