Sisukord
Arvamus
Postimees
12.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Loomad naudivad päikest Palju õnne Mees, kes ei kartnud Tagakülg In memoriam Anu Liivak (14.10.1953 – 10.03.2016) Rahvusliku lennufirma logo on inspireeritud kiilidest Eesti lühiuudised Juhan Parts kaitseb tuliselt Botnica ostu «Aktuaalne kaamera» tähistas juubelit Järjekordne märgiotsing lõppes fiaskoga (7) Multihumanitaari šokolaadililled rihivad Harrodsit Välismaa Pariis pakub peatuspaika 700-le Barbie-nukule Kriitikud röövivad Merkelilt une (3) Erdoğan – EL 1:0 Välismaa lühiuudised Donbaslased elavad keset miinivälju (1) Arvamus Urve Eslas: mida kuulavad ehitajad Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Mees, kes ei kartnud Postimees 1993. aastal: Lauri Vahtre hoiatab Eesti rahvast Jüri Toomepuu eest Erdoğan – EL 1:0 Unistas end tippu Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: kohad, kus isegi õnnetus on meeldiv Juhtkiri: The Answer is Estonia* (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: Kuku-telet ei tulnud Plekk mainele igaveseks (10) Kultuur Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Mida arvab Postimehe žürii filmist «Perekonnavaled»? Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Unistas end tippu Kotitäis lolle nalju Luulehetk – hetk luules Muinas-Eesti Macbeth ja teisi jutte Väärtuslik lisandus Tammsaare-uuringutele Sport Spordi lühiuudised Kas Nabi päästab taas Eesti maadluse au? Autogrammijaht paljastab staaride värvika seltskonna Norra võitis kodus Plekk mainele igaveseks (10) Tarbija Jurist vastab Kommentaar Kuidas vältida tööstressi? AK Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Valitsus pärast naistepäeva Hilinenud tervitus Kadriorust Rein Järlik: Sõmerpalu valla verine kolmapäev (12) Arko Olesk: ökoloogiline küür tekitab taimeteadlaste seas vaidlusi Nälginud Eesti (13) Arter Krimmist pärit «küborg»: ma ei saa neile kunagi andestada (4) Valime uue klassikatähe! Margit Härma: üldised juhised ellujäämiseks märtsis Eesti esipankur elab raha- ja teadusmaailma vahel (15) Mõtle, mida teed! Või kahetsed... Et Eesti elu edeneks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jelena Skulskaja veste: kohad, kus isegi õnnetus on meeldiv

4 min lugemist
Jelena Skulskaja FOTO: ERR

Vene kirjanduses leidis hiljaaegu aset kaks silmapaistvat sündmust: peaaegu kellelegi märkamata sai Nobeli preemia Svetlana Aleksijevitš – talle ei langenud kaela üleilmne kuulsus, ei löönud keema kired, keegi õieti ei tsiteerinud tema preemiakõnet; lihtsalt sai preemia, no siis sai, kolleegid pisut peksid keelt (õige pisut) ja asi vaibus, nagu poleks midagi olnudki. See-eest noore Kaasani tatarlanna Guzel Jahhina debüütromaan «Zuleihha avab silmad» pani kihama kogu lugeva planeedi.

Tellijale

Romaan sai kohe Suure Raamatu preemia, mis on Venemaa kõrgeim kirjanduslik autasu, ning selle tõlkeõigused müüdi viivitamata 24 riiki, kus see tõlgitakse 14 keelde. See ei ole ainult kriitikutele mõeldud romaan: lisatiraaž on tervelt 15 000, samal ajal kui enamik Venemaa kirjastusi piirdub juhul, kui tegemist ei ole raamatuga «kõigile lugejatele», ehk üldse 500–1000 eksemplariga. Kuid see pole ka bulvarikirjandus, mis ülbelt keeraks selja kirjanduskonkurssidele, toetudes muinasjutulisele edule lugejate seas.

Raamatule on eessõna kirjutanud Ljudmila Ulitskaja: «See romaan läheb otse südamesse. Guzel Jahhina laotab üle pika aja meie ette taas kirjasõna, milles võib nautida täpseid kirjeldusi ja peent psühholoogiat. See on võimas teos, mis ülistab armastust ja õrnust isegi põrgutingimustes.»

11.03.2016 14.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto