Sisukord
Arvamus
Postimees
12.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Loomad naudivad päikest Palju õnne Mees, kes ei kartnud Tagakülg In memoriam Anu Liivak (14.10.1953 – 10.03.2016) Rahvusliku lennufirma logo on inspireeritud kiilidest Eesti lühiuudised Juhan Parts kaitseb tuliselt Botnica ostu «Aktuaalne kaamera» tähistas juubelit Järjekordne märgiotsing lõppes fiaskoga (7) Multihumanitaari šokolaadililled rihivad Harrodsit Välismaa Pariis pakub peatuspaika 700-le Barbie-nukule Kriitikud röövivad Merkelilt une (3) Erdoğan – EL 1:0 Välismaa lühiuudised Donbaslased elavad keset miinivälju (1) Arvamus Urve Eslas: mida kuulavad ehitajad Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Mees, kes ei kartnud Postimees 1993. aastal: Lauri Vahtre hoiatab Eesti rahvast Jüri Toomepuu eest Erdoğan – EL 1:0 Unistas end tippu Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: kohad, kus isegi õnnetus on meeldiv Juhtkiri: The Answer is Estonia* (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: Kuku-telet ei tulnud Plekk mainele igaveseks (10) Kultuur Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Mida arvab Postimehe žürii filmist «Perekonnavaled»? Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Unistas end tippu Kotitäis lolle nalju Luulehetk – hetk luules Muinas-Eesti Macbeth ja teisi jutte Väärtuslik lisandus Tammsaare-uuringutele Sport Spordi lühiuudised Kas Nabi päästab taas Eesti maadluse au? Autogrammijaht paljastab staaride värvika seltskonna Norra võitis kodus Plekk mainele igaveseks (10) Tarbija Jurist vastab Kommentaar Kuidas vältida tööstressi? AK Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Valitsus pärast naistepäeva Hilinenud tervitus Kadriorust Rein Järlik: Sõmerpalu valla verine kolmapäev (12) Arko Olesk: ökoloogiline küür tekitab taimeteadlaste seas vaidlusi Nälginud Eesti (13) Arter Krimmist pärit «küborg»: ma ei saa neile kunagi andestada (4) Valime uue klassikatähe! Margit Härma: üldised juhised ellujäämiseks märtsis Eesti esipankur elab raha- ja teadusmaailma vahel (15) Mõtle, mida teed! Või kahetsed... Et Eesti elu edeneks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas?

5 min lugemist
Yoko Alender FOTO: Riigikogu kantselei

Kas teate kedagi, kes teab kedagi, kes tahaks oma perega Tallinna südalinna kolida? On laupäeva hommik, ma otsin kohta, kus mõnusas inimeste saginas istuda lugu kirjutama.

Tellijale

Kalamajaka jaoks kodune Telliskivi loomelinnak tundub oma kohvikute ja mõnusa laupäevase suminaga loogiline valik, kuid samas tahaks pärast poodi ja trenni minna… Lõpuks Viru keskuse raamatupoe kohvikus istudes pean taas tõdema, et Tallinna linnasüdames pole ühtki linnatänavat.

Linnatänavat selle sõna parimas mõttes. Euroopa linnadest, igast Briti suurest ja väiksemastki linnast tuttavat high street’i: sellist, kus inimesel on mõnus olla, kus tänavat ääristavad poed ja kohvikud ning kus on pidevalt sumisevad toimekad inimesed. Inimesed, kes on ise tänavale tulnud, mitte ühest kohast teise tuisates sinna olude sunnil sattunud. Kes on seal selleks, et anda endale võimalus juhuslikeks kohtumisteks, lühemateks ja pikemateks peatusteks, huvitavateks kogemusteks kasvõi vaateakende ees, heaks lõunaeineks. Ent kui linnasüdant läbivad linnatänava asemel magistraalid, on ka inimesed seal vaid transiitreisijatena.

11.03.2016 14.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto