Sisukord
Kultuur
Postimees
11.03.2016
Eesti Kasahstani teadlased otsivad koostöös Tartu Ülikooliga spordigeeni (1) Dilbert Rikas vaeslaps proovib kristallkingakest Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Kongress nr 2 ootel (1) Hukkunute hulk vähenes, muud arvud samad Tagakülg Kriminaalhooldaja nõudis Tartu jõhkardile korduvalt vangistust Riik kahtlustab maakondi abivahendite eelarve väärkasutamises Kodanikud seadsid Rail Balticu trassivaliku kahtluse alla Valitsus kiitis haldusreformi eelnõu heaks (1) Kalasadamas sõitis auto kailt vette Eesti lühiuudised Majandus «Need pole inimesed, vaid robotid» – politsei karistusaktsioonid on veokijuhid meeleheitele ajanud (41) Mario Draghi lajatas jälle Autoettevõtete liit: karistamine ei vähenda probleeme (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ülejooksik paljastas ISISe saladused Eurokonservatiivide juht: alustada tuleb piiride tugevdamisest (3) Eestlaste eestvõttel kutsuti Kasahstani korrale Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Mart Helme: õhus on hüsteeriat? Tõepoolest, on (20) Liina Kersna: Tartu peksmine kui tegemata töö vili (16) Postimees 1918. aastal: meie lehte tabanud keerulistest oludest Juhtkiri: kuidas lahendada tüli? Otsigem kokkulepet! Martin Laine: õudusjutt uhkusest Eesti üle (11) Mart Meri: kuidas juba 200 aastat Eestit eri moodi jagada on püütud (5) Andrus Karnau: põlevkivitööstus – pankrotti laskmiseks lihtsalt liiga suur (1) Kultuur Suur Eesti film väikesest Palestiinast: «Karmil pinnal» Valmistudes eelmiseks lahinguks Vagu Ohaka loomepõllul Kultuuri lühiuudised Sport Kõiv 24. kohast täit rahulolu ei saanud Spordi lühiuudised Ratas: minu kandideerimise taga pole poliitilisi kokkuleppeid (2) Epp Mäe pandi Riias kiirelt selili Lätlased segavad üle pika aja eestlaste kullajahti Teist noorust nautiv Zlatan vaigistas kriitikud Tallinn Kalasadamas sõitis auto kailt vette Tarbija Aru ei saanud midagi, aga kõik laabus Reisiuudised Tartu Kuritegevus südalinnas ei kasva Võimuvõitluse teine raund: Oudekki Loone vs. Aadu Must Noored otsisid geenidest lihasjõudu Uuenenud kaubamaja lisab kaks söögikohta Vaimuhaiget kunstnikku paelusid loomad Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Valmistudes eelmiseks lahinguks

3 min lugemist
Lennujaamas kohtuvad kaks meest (Aleksandr Ivaškevitš ja Igor Rogatšov), teadvus ja alateadvus lähevad konflikti. FOTO: Vene Teater

Kui James Mangold lavastas 2003. aastal filmi «Identiteet», hakkas juba tunduma, et näilist avastamisrõõmu isiksuse lõhestumisest ning sellest, kuidas see rikastab psühholoogiliste pidepunktidega sidusast narratiivist tüdinenud stsenaristide mängulauda, saab juba paljuvõitu.

Mitte et sedalaadi lugudes kujutatud transformatsioone ei toimuks ka päriselus ja mitte et see teema ei annaks meile mõtlemisainet ka oma olmeküsimustes, kuid on tüütu, kui selle võttega minna deklaratiivseks, ülistamaks «vaheldust», mida psühholoogiline läbielamiskunst justkui ei seleta ka.

Aga seletab ometi. Amélie Nothombi «Vaenlane» ilmus romaanina küll juba 2002. aastal, kuid selle mõlemad Eesti teatritõlgendused (nii Peeter Raudsepa «Vaenlase kosmeetika» 2006. aastal VAT Teatris kui ka Artjom Garejevi «Vaenlane» nüüd Vene Teatris) on püüdnud kaevuda inimese sisemusse, et sealt see mõrvarlik monstrum üles leida.

Tellijale

Mitte nii, et lõhustuda fiktsioonimaailmas risoomset võimaluste paljusust jutlustavaks kaasajakoolitajaks, vaid püüdmaks selgitada, miks ometi igal hetkel parimat soovides võib põrkuda tõrgetele, mida suudab küll ehk seletada juriidika, kuid mitte inimese enda südametunnistus.

Asendamatu Vene Teater

10.03.2016 12.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto