Sisukord
Majandus
Postimees
11.03.2016
Eesti Kasahstani teadlased otsivad koostöös Tartu Ülikooliga spordigeeni (1) Dilbert Rikas vaeslaps proovib kristallkingakest Palju õnne Horoskoop Mälumäng Male Kongress nr 2 ootel (1) Hukkunute hulk vähenes, muud arvud samad Tagakülg Kriminaalhooldaja nõudis Tartu jõhkardile korduvalt vangistust Riik kahtlustab maakondi abivahendite eelarve väärkasutamises Kodanikud seadsid Rail Balticu trassivaliku kahtluse alla Valitsus kiitis haldusreformi eelnõu heaks (1) Kalasadamas sõitis auto kailt vette Eesti lühiuudised Majandus «Need pole inimesed, vaid robotid» – politsei karistusaktsioonid on veokijuhid meeleheitele ajanud (41) Mario Draghi lajatas jälle Autoettevõtete liit: karistamine ei vähenda probleeme (1) Majanduse lühiuudised Välismaa Ülejooksik paljastas ISISe saladused Eurokonservatiivide juht: alustada tuleb piiride tugevdamisest (3) Eestlaste eestvõttel kutsuti Kasahstani korrale Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Mart Helme: õhus on hüsteeriat? Tõepoolest, on (20) Liina Kersna: Tartu peksmine kui tegemata töö vili (16) Postimees 1918. aastal: meie lehte tabanud keerulistest oludest Juhtkiri: kuidas lahendada tüli? Otsigem kokkulepet! Martin Laine: õudusjutt uhkusest Eesti üle (11) Mart Meri: kuidas juba 200 aastat Eestit eri moodi jagada on püütud (5) Andrus Karnau: põlevkivitööstus – pankrotti laskmiseks lihtsalt liiga suur (1) Kultuur Suur Eesti film väikesest Palestiinast: «Karmil pinnal» Valmistudes eelmiseks lahinguks Vagu Ohaka loomepõllul Kultuuri lühiuudised Sport Kõiv 24. kohast täit rahulolu ei saanud Spordi lühiuudised Ratas: minu kandideerimise taga pole poliitilisi kokkuleppeid (2) Epp Mäe pandi Riias kiirelt selili Lätlased segavad üle pika aja eestlaste kullajahti Teist noorust nautiv Zlatan vaigistas kriitikud Tallinn Kalasadamas sõitis auto kailt vette Tarbija Aru ei saanud midagi, aga kõik laabus Reisiuudised Tartu Kuritegevus südalinnas ei kasva Võimuvõitluse teine raund: Oudekki Loone vs. Aadu Must Noored otsisid geenidest lihasjõudu Uuenenud kaubamaja lisab kaks söögikohta Vaimuhaiget kunstnikku paelusid loomad Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Autoettevõtete liit: karistamine ei vähenda probleeme

2 min lugemist
Villem Tori FOTO: Postimees.ee

Ümarpalgi vedajatelt on järelevalve kohta viimasel ajal päris palju kriitikat tulnud, mis viitab sellele, et midagi on väga valesti. Jääb mulje, et järelevalvajate eesmärk on karistamine igal juhul ja võimalikult karmilt.

Tellijale

Veondus on üks kõige enam reguleeritud valdkond ja kontroll toimub enamikul juhtudel maanteel. Kahjuks on paljude veondust reguleerivate õigusaktide sätted nii ebamäärased, et mitte üksnes vedajad, vaid ka ametkonnad saavad neist erinevalt aru.

Alates 2015. aasta märtsist leevendati täismassile kehtestatud piiranguid ümarpuidu veol. Politsei- ja piirivalveamet (PPA) on autorongi kaalumisel leidnud erivedu reguleerivale määrusele oma tõlgenduse, teistsuguse, kui on määruse tegelik mõte. Ei vaevutud küsima majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kui seaduse koostaja seisukohta, vaid hakati mõnuga vedajaid karistama. Tagantjärele on selgeks saanud, et paljusid vedajaid karistati järelevalve käigus ebaõiglaselt. Loomulikult on vedajate pahameel õigustatud, sest valesti koostatud väärteoprotokollide tühistamiseks tuleb pöörduda kohtusse.

10.03.2016 12.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto